İşlemciye O.C yapmak

Ruveliusz

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yakın zamanda bir sistem toplayacağım. Z serisi chipset bir anakart, K serisi bir işlemci kullanacağım. O.C yapmak istiyorum. Bu O.C işlemi tam olarak nereden yapılıyor? Bilgisayarı her çalıştırdığımda yapmam gerekli mi? İşlemi sonradan sonlandırabiliyor muyuz? BIOS üzerinden mi yapılacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi OC hakkında pek bilgim yok ama voltajda yükseltme yapıyorsun diye biliyorum. Bir de güçlü bir soğutmaya ihtiyacınız olacak.

Değinmek istediğim diğer bir konu ise Z anakart, K işlemci biraz daha maliyetli geliyor B350 anakart ve R3 ya da R5 işlemci yanında. İlk defa deneme yapacaksanız ve güçlü de bir sistem istiyorsanız R5-B350 bir sistem size yeterli olacaktır.

@Emircan Gençler @Nazım Paşa @Jira @GCN @Bayram Şenakar

Şimdi OC hakkında pek bilgim yok ama voltajda yükseltme yapıyorsun diye biliyorum. Bir de güçlü bir soğutmaya ihtiyacınız olacak.

Değinmek istediğim diğer bir konu ise Z anakart, K işlemci biraz daha maliyetli geliyor B350 anakart ve R3 ya da R5 işlemci yanında. İlk defa deneme yapacaksanız ve güçlü de bir sistem istiyorsanız R5-B350 bir sistem size yeterli olacaktır.

@Emircan Gençler @Nazım Paşa @Jira @GCN @Bayram Şenakar
Elimde işlemci mevcut bu nedenle İntel tabalı kuruyorum. Ana amacım OC değil sistemi 3-4 sene kullanacağım o yüzden bütçeyi yüksek tutmaya özen gösterdim. Düşündüğüm soğutma ise Corsair H45.

Yapabilirsin. Istersen sonradan tabii ki sıfırlayabilirsin. Technopat'ın Youtube kanalından nasıl yapılacağını iyice öğrenebilirsin. Şimdi hiç bilmeyen birine anlatırsam kafası karışabilir. Video ile görerek kolayca yaparsın. Bir de soğutucuya ihtiyacın var. Hava soğutma işini fazlasıyla görür.

Arkadaşında dediği gibi Intel yerine R5 - B350 ikilisini yapabilirsin. Her ne kadar yeni sisteme OC önermesemde karar senin.

Son düzenleme:
MSI Afterburner ile yapabilirsin. Istersen sonradan tabii ki sıfırlayabilirsin. Technopat'ın Youtube kanalından nasıl yapılacağını iyice öğrenebilirsin. Şimdi hiç bilmeyen birine anlatırsam kafası karışabilir. Video ile görerek kolayca yaparsın. Bir de soğutucuya ihtiyacın var. Hava soğutma işini fazlasıyla görür.

Arkadaşında dediği gibi Intel yerine R5 - B350 ikilisini yapabilirsin. Her ne kadar yeni sisteme OC önermesemde karar senin.
Zaten yanımda bilgisayardan anlayacak birkaç arkadaş olacak. Ben yinede ön bilgi almak istedim. Belirtdiğim gibi işlemci ne yazık ki elimde mevcut. Peki sizce 7700K için Corsair H45 yeterli olur mu ?

Zaten yanımda bilgisayardan anlayacak birkaç arkadaş olacak. Ben yinede ön bilgi almak istedim. Belirtdiğim gibi işlemci ne yazık ki elimde mevcut. Peki sizce 7700K için Corsair H45 yeterli olur mu ?
Yeterlidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlemek OC işini kavramama yeterli olacak mıdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlemek OC işini kavramama yeterli olacak mıdır?
Izlemmediğim için bilmiyorum. Sanırım OC yapıyorlar. Öğrenirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı