İşletim Sistemi Yüklü Olan bilgisayar Açılmıyor

denizakkus

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bilgisayarım bugün kendi kendine kapandı ve yeniden açmaya çalışınca mavi ekran hatası aldım. Ama tam mavi ekran değildi siyah mavi karışık sanki ekran kartım sorunluymuş gibi düşünün. Neyse hiçbir türlü BIOS'a giremedim. BIOS pilini çıkarttım taktım olmuyor. İşletim sistemi yüklü olan SSD'yi çıkarttım bir tanede HDD takılıydı onu da çıkarttım SSD'yi taktım kablosunu değiştirdim yine de ne bilgisayar açılıyor ne de BIOS'a girebiliyorum. Reboot and Select proper Boot device ekranında kalıyorum. Çalışan bilgisayar durduk yere bozuldu lütfen yardımcı olur musunuz? En azından sorunun ne olduğunu bileyim. BIOS pili mi? SSD mi? Anakart mı?

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bilgisayarım bugün kendi kendine kapandı ve yeniden açmaya çalışınca mavi ekran hatası aldım. Ama tam mavi ekran değildi siyah mavi karışık sanki ekran kartım sorunluymuş gibi düşünün. Neyse hiçbir türlü BIOS'a giremedim. BIOS pilini çıkarttım taktım olmuyor. İşletim sistemi yüklü olan SSD'yi çıkarttım bir tanede HDD takılıydı onu da çıkarttım SSD'yi taktım kablosunu değiştirdim yine de ne bilgisayar açılıyor ne de BIOS'a girebiliyorum. Reboot and select proper Boot device ekranında kalıyorum. Çalışan bilgisayar durduk yere bozuldu lütfen yardımcı olur musunuz? En azından sorunun ne olduğunu bileyim. BIOS pili mi? SSD mi? Anakart mı?

Anlamak zor format atmaya çalışırken hata alırsanız HDD veya SSD gitmiştir.

Formatı nasıl atacağım bilgisayarın neyden başlatacağını seçemiyorum ki ne del tuşu ne de f11 filan işe yarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı