IT Security işi bulmak

Aksamci

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hocam,
Ben lise öğrencisiyim ve 3 4 yaşımdan beri bilgisayar ile iç içeyim. Bu hevesim beni it vb. alanlarda heveslendirdi fakat ders notlarım çok iyi değil ve zar zor geçecek gibi duruyorum. İngilizce öğrenip tecrübeye dayalı bir şekilde iş bulabilir miyim?
İyi geceler.

Herhangi bir deneyimin yoksa, çok zor. Bizim şirkete mühendislik mezunu kişiler başlıyor. Çocuklara 3000-4000 arası komik bir rakam veriliyor. Bedavaya çalışmak istiyorsan, birkaç şirket bulabilirsin.

Hocam bir şekilde bu ülkeden uzaklaşmak istiyorum onu başarmam gerek 3K, 4K gibi rakamlar çok az ve cidden o rakamları kasiyerlik yaparak da alabilirim.
Bir haylim var onu da boğazımda bırakmazlar inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir şekilde bu ülkeden uzaklaşmak istiyorum onu başarmam gerek 3k 4k gibi rakamlar çok az ve cidden o rakamları kasiyerlik yaparakta alabilirim.
bir haylim var onuda boğazımda bırakmazlar inşallah.
Hayallerini yıkmak istemem ama senin durumunda binlerce genç var bu ülkede.
Sivrilmen bir hayli zor olacak. Bunu başarırım diyorsan alanında ilerleyebilirsin, aksi taktirde asgari maaşın bir tık üstünden öteye gidemezsin.

Bence üniversite okumanı öneririm. Ondan sonra ıt Security üzerine iş bakabilirsin. Örneğin: Sayısal bölümü ise bilgisayar mühendisliği seçebilirsin.

Hocam şu lisede yapılan yurtdışı sınavlarına girebilirsiniz ben bir kere girmiştim 2 netle kaçırdım yurtdışında okuma fırsatını, oranın öğrencisi buraya geliyor siz oraya öyle bir şey işte.

Ben yaklaşık 5-6 yıl hack ile uğraştım apache, nginx, ls fark etmeksizin her sunucuya sızdım genel olarak açıklarla ilgili bilgim var fakat ben bile bu birikimim ile birlikte bir işe giremem çünkü istedikleri şey çok fazla. Belirli seviyeye gelmek için de bazı süreçlerden öğrenme aşamalarından geçmeniz gerekiyor dünyanın en zengin insanı olsanız bile bu süreci kısaltamazsınız. Hiç heves etmenizi önermiyorum. Bilgisayar programcılığının alt dalı olan sunucu geliştirmede kendinizi geliştirip ek bir üniversite daha okuyarak kendinizi yontup ondan sonra yurtdışı hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atmalısınız. Türkçe karşılığını bilmiyorum fakat server-side olarak araştırırsanız bu dalda kendinizi yontabilirsiniz.

Geri
Yukarı