İtalya Sapienza Üniversitesi

MorgothBauglir

Kilopat
Daha fazla  
Bu yıl Bilgisayar Mühendisliği bölümünün son senesine adımımı atıyorum. Ve daha önce yüksek lisans düşünmeyen ben, bir anda yurt dışında yüksek lisans yapma kararı aldım. Bölümümle ilgili master programı olup fiyatları çok pahalı olmayan bu üniversiteyi buldum ve üniversiteyle ilgili biraz Türkçe-İngilizce araştırma yaptım. Sormak istediğim soru ise bu üniversite hakkında detaylı bilgisi olan (belki birinci elden) birileri var mı? Çoğu sitede sadece üniversitenin tarihi, öğrenci sayısı vb klasik bilgiler verilmiş. Herhangi bir öğrenci yorumu bulunmuyor. Her türlü bilgiye açığım :) Şu anki GPA 2.50 ve okul bitene kadar 2.7 düzeyine kadar çekebilmeyi ümit ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 dönem Università di Roma La Sapienza'ya gittim, sorularını alabilirim.

1 dönem Università di Roma La Sapienza'ya gittim, sorularını alabilirim.
Geçen süre içerisinde bir çok bilgi edinme ve ayrıca İstanbul'a gelen yetkililer ile de bir görüşe yapma fırsatım oldu. Tek emin olamadığım şey 2.55-2.60 ortalama ve B2 IELTS skoruyla girip giremeyeceğim. :D Bunu da önceden bilebilme şansımız yok gibi gözüküyor. Ama mümkünse sen hangi şartlarla girdiğini söyleyebilir misin ? (GPA,IELTS gibi)

Geçen süre içerisinde bir çok bilgi edinme ve ayrıca İstanbul'a gelen yetkililer ile de bir görüşe yapma fırsatım oldu. Tek emin olamadığım şey 2.55-2.60 ortalama ve B2 IELTS skoruyla girip giremeyeceğim. :D Bunu da önceden bilebilme şansımız yok gibi gözüküyor. Ama mümkünse sen hangi şartlarla girdiğini söyleyebilir misin ? (GPA,IELTS gibi)

Aslında haklısın, bunu bilebilme şansımız yok :D ben İtalyanca puanımla girdim, 79'du puanım, o yüzden İngilizce için bir şey diyemiyorum, ortalamam da 3.49 idi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı