İthalatçı garantisi ve resmi distribütör garantisi fiyat farkına değer mi?

bk9911

Hectopat
Arkadaşlar biliyorsunuz Sony Eurasia olarak Türkiye'den çekildi ve bilkom bu ürünlerin resmi dağıtıcısı ve garanti sağlayıcısı oldu şu an baktığımızda 6000 TL civarı bir fark ile bu ürünleri alabiliyorsunuz diğer ithalatçılarla kıyasla. Bu cihazların içerisinde garantisi olmayan cihazların yanı sıra ithalatçı tarafından garanti sunulan cihazlar var. Bu konu hakkında ikilemde kalmış biri olarak fikirlerinizi merak ediyorum ve kısaca özetlemek istiyorum daha sonra bu konu hakkında bir çözüme varacağımızı düşünüyorum. ( benim kesinlikle ikisinden biri olarak seçebildiğim bir karşılaştırma değil cihaz sahiplerinden ne kadar görüş gelirse alacak arkadaşları o kadar aydınlatmış oluruz.)

İthalatçı garantisi:
Artılar
+ Makul fiyat 2000-6000 TL arası daha uygun
Eksiler.
  • Her ne kadar firmalar kendileri bir garanti hizmeti sunsada bu cihazların menşei ülkesi biz değiliz ve yedek parça, onarım gibi konularda gerçekten iyi teknisyenlerin bu tarz ithalatçı firmalarda çalıştığını düşünmek güç.
  • Firma gelen şikayetlerden dolayı zarara uğramamak için kullanıcıyı suçlu gösterebilir. Çünkü elinde bir parça veya arkasında bir firma yok yapacağı her işlem bir maaliyet. Müşteri memnuniyeti sağlamak gibi bir misyonları Sony gibi bir dünya devine kıyasla yok diyebiliriz.
  • Daha önceden kontrol amaçlı bile olsa açılmış bir cihaz alırsınız.

Resmi garanti
Artılar.
  • Garanti sürecinde parça tedariki konusunda sıkıntı yaşamazsınız ve cihazınızda onarımın garanti kapsamında gerçekleştirilme ihtimali daha yüksektir.
  • Karşınızda bir dükkan değil bir firma bulunur.
  • Cihazınızı merdiven altında bir yerde tamir ettirmek zorunda kalmazsınız.
  • Sıfır kapalı kutu bir cihaz alırsınız.

eksiler
- %30 pahalı fiyat.

Düzgün, bilinen biyerden alındığında ithalatçı garantili ürün sorun çıkarmaz, şuan bilkom fiyatları aşağıya çekmiş gibi duruyor ilk çıktığında 2-6 değil 10-12 bin lira fark vardı rahatlıkla 30-32 bin arasında çıkmıştı. İthalatçı garanti ps5 ler 18 19 bine alınabiliyor. Tabiki kendi garantisi olması daha güven veren bir durum fakat fiyat farkı fazlaysa ben artık çok önemsemiyorum, firmalarda işin suyunu çıkarmaya başladı zaten, misal daha dün konusu açıldı monitör piksel konusunda 1 piksel var diye değişim kabul etmeyen büyük markalar var yine THH baş vurup uğraşmak zorunda kalıyorsunuz garantili ürün aldığınız halde. Daha bir çok olumsuz örnek var ama konu ps5 olduğu için çok uzatmayacağım konu sapmasın.

Düzgün, bilinen biyerden alındığında ithalatçı garantili ürün sorun çıkarmaz, şuan bilkom fiyatları aşağıya çekmiş gibi duruyor ilk çıktığında 2-6 değil 10-12 bin lira fark vardı rahatlıkla 30-32 bin arasında çıkmıştı. İthalatçı garanti ps5 ler 18 19 bine alınabiliyor. Tabiki kendi garantisi olması daha güven veren bir durum fakat fiyat farkı fazlaysa ben artık çok önemsemiyorum, firmalarda işin suyunu çıkarmaya başladı zaten, misal daha dün konusu açıldı monitör piksel konusunda 1 piksel var diye değişim kabul etmeyen büyük markalar var yine THH baş vurup uğraşmak zorunda kalıyorsunuz garantili ürün aldığınız halde. Daha bir çok olumsuz örnek var ama konu ps5 olduğu için çok uzatmayacağım konu sapmasın.
Doğru günden güne eriyor fiyatı şuan 25.999 CD sürüm fiyatı resmi garantili olarak.

Geri
Yukarı