İtopya`dan alınan AOC 24G2SPU monitörde ölü pixel çıktı

İtopya'dan AOC 24G2SPU monitör aldım. 2 tane ölü pixel çıktı. Sizce iade etmeye veya değişim istemeye değer mi? Ayrıca garantiye göndermeyi düşünmüyorum yolda zarar görebilir hiç riske atmam. Bugün geldi monitör.

Ölü pikseller uç köşedeyse eğer, monitörün diğer sorunlarına bak. Işık sızması, bulutlanma, ghosting gibi sorunlar yoksa öp başına koy iade etme. Eğer ekranın ortasındaysa ve rahatsız ediyorsa direkt iade iste.

Ölü pikseller uç köşedeyse eğer, monitörün diğer sorunlarına bak. Işık sızması, bulutlanma, ghosting gibi sorunlar yoksa öp başına koy iade etme. Eğer ekranın ortasındaysa ve rahatsız ediyorsa direkt iade iste.
Monitörün ORTA-AŞAĞI kısmında sadece 1 tane var

@Engin. @emre_2280 @mr.74 @xScpit @494722
AOC Servisini bizzat aradım değişim veya garanti için minimum 4 tane ölü pixel olması gerekiyormuş onun dışında değişim veya garanti kapsamına girmiyormuş eğer ilerde bu ölü pixeller artıp yayılırsa o zaman bizzat kendileri değişim yapıyorlarmış yani sıkıntı yok gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Fakat mağzada stok kalmamışsa ürüne denk olan ürünün muadili olan aynı markadan farklı model monitör gönderiyorlarmış yani sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Monitörün ORTA-AŞAĞI kısmında sadece 1 tane var

@Engin. @emre_2280 @mr.74 @xScpit
AOC Servisini bizzat aradım değişim veya garanti için minimum 4 tane ölü pixel olması gerekiyormuş onun dışında değişim veya garanti kapsamına girmiyormuş eğer ilerde bu ölü pixeller artıp yayılırsa o zaman bizzat kendileri değişim yapıyorlarmış yani sıkıntı yok gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

@494722
Firmaların uydurduğu standartlar! Böyle bir yasal zorunluluk yok. Dilerseniz doğrudan iade edersiniz paşa paşa alırlar. Almazlar ise tüketici hakem heyetine başvurursunuz sonuç lehinize çıkar.

Firmaların uydurduğu standartlar! Böyle bir yasal zorunluluk yok. Dilerseniz doğrudan iade edersiniz paşa paşa alırlar. Almazlar ise tüketici hakem heyetine başvurursunuz sonuç lehinize çıkar.
Açıkçası iade edersem ben zarara girerim şuan monitörün fiyatı 5500 TL ve ben 4000 TL`ye aldım o yüzden burada yapabileceğim en mantıklı hareket değişim talep etmektir fakat mağzada stok bitmiş ve ben stok gelmesini bekleyeceğim. Şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğim fakat ilerde pixeller yayılır artarsa bizzat değişim isteyeceğim 1 ölü pixel için 2 hafta uğraşmayı hiç düşünmüyorum.

@xScpit @Engin. @emre_2280 @mr.74

sanırsam stoğa tekrar gelmiş​

sizce değişim talep etmeli miyim? fakat stoğa tekrar geldiyse bile iade edilmiş ürün olabilir.

@494722

Son düzenleme:
Açıkçası iade edersem ben zarara girerim şuan monitörün fiyatı 5500 TL ve ben 4000 TL`ye aldım o yüzden burada yapabileceğim en mantıklı hareket değişim talep etmektir fakat mağzada stok bitmiş ve ben stok gelmesini bekleyeceğim. Şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğim fakat ilerde pixeller yayılır artarsa bizzat değişim isteyeceğim 1 ölü pixel için 2 hafta uğraşmayı hiç düşünmüyorum.

sizce değişim talep etmeli miyim? fakat stoğa tekrar geldiyse bile iade edilmiş ürün olabilir.

@494722
Bu kadar hizli iade edilen urunler stoga eklenmez hocam. Sikinti yok bir sansinizi deneyin.

Bu kadar hizli iade edilen urunler stoga eklenmez hocam. Sikinti yok bir sansinizi deneyin.
Teşekkürler tekrardan şuan da mesai saatlerinin dışındayız yarın arayıp ikna edeceğim 1 piksel için garanti olmuyormuş diyorlar fakat AOC kendi sitesinde 1 ölü pixel olsa dahi değişim yaptığını yazmış eski bilgimi hiç bilmiyorum fakat yüksek ihtimalle doğrudur.

@494722
Sana ölü pikselin kesin garantisini veriyorlarsa öyle de kullanabilirsin sana kalmış istiyorsan değişim de talep edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı