İtopya'dan neden bir daha alışveriş yapmayacağım?

Maje53

Centipat
Merhaba arkadaşlar, neden bu siteden bir daha alışveriş yapmayacağımı anlatacağım ki siz de mağdur olmayın.
Şikayetvar.com'daki yorumlara da bakabilirsiniz, sadece benim yazımı baz almayın lütfen.

1. neden: Kargo süreci

İTOPYA.COM sitesini, YouTube'daki meşhur PC toplama videolarından (herhalde o kişilere reklam ücreti verıyorlar, tahminim bu yönde, çünkü bu kadar şikayet olan bir site daha görmedim ve Youtuber'ların ekledikleri ürün incelemeleri, bilgisayar toplamaları vs. linklerine bakın, ürünlerin en az yüzde 30-40'ı farklı veya fiyatı değişmiş) ve Google'dan ürün araştırması yaparken (güya ucuz ürünler var:)) buldum. Ucuz gözüken fiyatlara kanmayın, sizden kat be kat sinir, stres, kargo bekleme vs. olarak çıkacaktır.

24 Nisan'dan monitör siparişi verdim. 29 Nisan'da elime ulaştı.
Henüz test edemedim, çünkü diğer siparişim (anakart ve ekran kartı) gelmedi.

Diğer sitelerden topladığım parçalar geldi ama anakart ve ekran kartı gelmediğini için maalesef ne test edebiliyorum ne de kullanabiliyorum!

25 Nisan'da anakart ve ekran kartınının siparişini, yine başka bir forumdan, bir arkadaşın tavsiyesi üzerine verdim. Başka sitelerden almıştım aslında ikisini de, hem model ve marka olarak hem de 2 tane hediye oyun verdiği için İTOPYA.COM sitesideki ekran kartını tercih ettim. Hatta o konuşmayı aynı gün başka bir forumda yaptık, linkini ekleyeceğim:

bugün 9. gün ve hala kargo hazırlanıyor gözüküyor ve bütün işlerim aksadı, evde delirmek üzereyim.
2 tane kutu ya! 2 kutu! bir tanesi ekran kartı, bir tanesi anakart!
Siparişi iptal etsem, parayı ne zaman alacağım belli değil, ayrıca kredi kartına taksitle aldığım için taksitler ay ay hesabıma geçecek ve kredi kartımda limit yok, yeni sipariş versem de veremem! Bu korona virüsü zımbırtısı nedeniyle evde tıkılı kaldım!

2. neden: İletişim

Arkadaşlar, şirkete ve mağazaya hiçbir şekilde ulaşamıyorsunuz!
Ne maile dönüş yapıyorlar, ne telefona çıkıyorlar. Fatura değişikliği için aradığımda 53 dk. bekledim.
Şimdi aradım daha yeni ve önümde 82 kişi daha sırada bekliyormuş. ya böyle bir şey olabilir mi, yıl 2020?

Bunun coronavirüs ile falan alakası yok arkadaşlar. emin olun yok!
Benim de şirketim var ve işlem hacmi bu siteden eminim ki çok daha azdır. Ama 2 tane müşteri temsilcim var.
Mağazalarını zaten kapatmışlar, ses kaydına göre, eyvallah. Peki telefon? Telefona bakacak 3-5 kişi tutamadınız mı ey İTOPYA.COM yöneti mi? buyurun arayın, test edin arkadaşlar. 0850 259 26 96. Buyurun bakın kaç kişi sırada bekliyor.

3. neden: Müşteri memnuniyeti

3 üründe yaklaşık 4300 TL'lik alışveriş yaptım. Yukarıda da dediğim gibi küçük çaplı bir şirketim var ve 4300 TL'yi gider göstermek için faturanın şirket adına kesilmiş olması lazım. Sipariş verirken ya o seçenek çıkmadı ya da ben göremedim, kurumsal fatura kısmından bahsediyorum. Neyse bunu fark edip hemen 3 tane mail attım peşpeşe.
mailin özeti ve ricası; "lütfen faturayı kurumsal olarak keser misiniz?"

Ne dönüş yaptılar, ne de monitör siparişim geldiğinde fatura kurumsal olarak kesilmişti. Dedim olur öyle, hata yapmışlardır, maili de görmemişlerdir, virüs var falan falan diyorum, empati yapmaya çalışıyorum falan. (Ki günde yüz binlerce TL'lik ciro yapan bir firmanın maillerine bakılmaması kabul edilemez bir durumdur, yıl 2020!)

Neyse, tekrar mail attım. "Faturayı yanlış kestiniz, size bu durumu, sipariş girer girmez ilettim?" Temalı nazik ve rica eder bir mail daha yolladım. Bir yandan da telefonda sırada bekliyorum (yukarıda beklediğim 53 Dk'lık kısım).

Şimdi siz diyeceksiniz ki "e nereden biliyorsun yoğunluğu kardeşim? Belki 10 tane müşteri temsilcisi çalışıyor ama yine de yettiremiyor?" Evet belki de öyledir ama bu bana yettiremediğini inkar etmiyor?

Ayrıca bu kanıya neden vardığımı anlatayım; 53. dakika sonunda bağlandım (29 Nisan, saat 14.54) telefonda dilek hanım ile konuştuk, durumu anlattım. faturada bir değişiklik yapamayacaklarını, eğer değişiklik istiyorsam ürünü iade etmem ve tekrar sipariş vermem gerektiğini söyledi. dedim ki, dilek hanım yıl 2020, benim de şirketim var, ne demek fatura iptal edip yeniden kesemiyorsunuz? (Ağlayacak halimize gülüyorum) iade edersem faturayı iptal edeceksin ama?

Ve telefonda beklerken bir mail geldi (fotoğrafını koyabilirsem koyacağım)
Maile cevap veren kişi yine dilek hanım.
Yani düşüncelerime göre o gün sadece dilek hanım vardı herhalde, hem mail hem telefona cevap vermek zor iş. Koskaca şirketsin ve eleman sayısını arttırmıyorsun. Ayakta alkışlıyorum.

Neyse, dedim bu sipariş için olan oldu (1250 TL monitör) bari dedim çıkmamış bir siparişim var, onu yapalım dilek hanım, 3053 TL, az para değil, bari bunu gider göstereyim derdine düştüm. çünkü öyle sert ve kendinden emin konuşuyor ki, içimden düşünüyorum; şimdi bu monitörü geri yollayacağım, param ne zaman geri yatacak? Ayağım sakat bu arada arkadaşlar, ayak bileğinden ameliyatlıyım (çok ağır şeyler kaldırmam ve çok yürümem yasak) monitör zaten epeyi ağır bir şey, hadi taksi tuttum götürdüm, bu ürün ne zaman ulaşacak da bana paramı geri yatıracaklar? hadi yatırdılar, taksit taksit geri yatacak, ee kredi kartında limitim yok? yeni bir monitör, anakart, ekran kartı nasıl sipariş vereceğim? 10-15 saniyede 10 tane şeyi düşündüm!

Neyse, bugün 4 Mayıs 2020, 25 Nisan'da verdiğim anakart ve ekrankartı siparişim hala kargoya verilmedi. 29 Nisan'da, telefonda dedim ki bari bunlara keselim fatura dilek hanım? "hayır olmaz, her şirketin çalışma stili farklı" dedi.
Sinirden gülüyorum! İnsanları salak yerine koyan insanlardan da nefret ederim! Neyin çalışma stili farklı? Sen de bu ülkenin bakanlığına bağlısın, ben de, diğer şirketler de! Ne demek çalışma stili? Ve o anki üslubu, ses tonunu keşke kaydedebilseydim. Hemen peşine de "evet, aldığınız indirimler kaybolacak, yeni fiyat üzerinden sipariş vereceksiniz, iptal etmek istiyor musunuz?" Dedi tabii ki de.

(konuşma dakikası fotoğraflarını, sipariş blgilerini, faturayı, mail yazışmasını becerebilirsem ekleyeceğim başlığa, isteyen mailini yazsın, bütün belgeleri yollayacağım)

Velhasıl kelam, bir daha Türkiye'de değil, dünyada sadece bu mağaza kalsa, ben de bu şirketten ürün alırsam Allah beni kahretsin. Bilindik ve sağlam alışveriş sitelerinden şaşmayın arkadaşlar. 100-200 TL fazla verin, şaşmayın! Bu şirkette kendileri çalıyor kendileri oynuyor. Gittigidiyor, Hepsiburada, N11 vs. öyle değil, sıkıyorsa müşteriyi beklet.

lütfen sitelerine girin, site içinde mesaj bile atamıyorsunuz. Yüzbinlerce TL'lik ciro yapan alışveriş sitesinde ne mesaj atabiliyorsunuz, ne telefon ile konuşabiliyorsunuz. Sizle ilgilenecek adam yok! Girin bakın arkadaşlar.

Ve tabii ki de fatura bilgisi değişikliği isteğim, yasal bir şeydir arkadaşlar. Elinize ulaştığı andan itibaren 8 gün içerisinde gerekli yerlere başvuru yaparsanız, bilgileri değiştirmek zorundalar. Ben de bu durumu tüketici hakem heyetine ilettim.

hediye oyunları verirler mi, bu yazımdan sonra hiç zannetmiyorum ama uğraşacağım. Hakkımı yasal olarak her yoldan sonuna kadar arayacağım. Yazmayacağım site, forum, valilik, tüketici hakları vs. kalmayacak. Yemin olsun!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• DOnanım.jpg
    DOnanım.jpg
    111,9 KB · Görüntüleme: 250
  • donanımmail.jpg
    donanımmail.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 226
  • photo_2020-05-04_14-10-51.jpg
    photo_2020-05-04_14-10-51.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 224
Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 15-20 gündür sistem toplamak için belirli sitelere bakıyordum. İtopya'dan da alacaktım fakat ürünler çok arttı. Şikayetvar'a baktığımda sizin çektiğinz dertleri ben de gördüm. Yaşadıklarınız için üzgünüm...

Hocam korona sebebiyle bütün kargo firmaları çökmüş durumda ben önceden klavye almıştım İtopya üzerinden 2 gün içinde elime ulaşmıştı ve çok sağlam paketlenmişti.

hocam yazdıklarımı okudunuz mu bilmiyorum, günlük yüzbinlerce TL'lik ciro yapan firmada hem maile hem telefona 1 kişi bakmamalı ve ÜSLUB kesinlikle öyle olmamalı.

53 dk. telefonda beklemek ne demek?

Geri
Yukarı