İyi bir üniversitenin kötü bölümüne gitmek

Yusufcelikk113

Hectopat
2. kez mevzuna kaldım ve yapacağım sıralama sayısalda tahmini 70BIN-120bin arası tm de işretleyeceğim ne olur olmaz diye. İstediğim bölüm bilgisayar veya yazılım müh. Fakat puanları çok yüksek. Benim yapmak istediğim network için İstanbul'da iyi bir üniversitenin normal bir mühendislik fakültesine gidip kendimi yazılım alanında geliştirmek. Örenk veriyorum: İTÜ'nün maden mühendisliğine gidip(120bin) seçmeli olarak alınabiliyorsa yazılım bilgisayar dersleri alıp evde ayrı bir çalışma ile kendimi geliştirmek. İyi bir üniversitenin imkanlarını kullanmak istiyorum sadece bu alanda iş bulmak için diploma önemli mi? Yoksa normal bir üniversitede istediğim bölümü mü okumalıyım? Bilgili ve yetkili arkadaşlar bilgilendirirse memnun olurum.

En mantıklı düşüncelerden biridir, örneğin itü jeoloji okuyan bir arkadaş var. Yazılım üzerine işler yapıyor şu anda zerre alakası yok bölümüyle, ama ortamı vesaire gayet kaliteli + celal hocayla tanışıyorsun falan :D Keşke bende yapsaydım diyorum arada gtü pişmanlıktır gelmeyin.

Geri
Yukarı