İyi kulaklık FPS oyunlarında daha iyi ses kastırır mı?

TeenSLasheR

Hectopat
Arkadaşlar sorum aslında şöyle: Mesela bir kulaklık diğerinden daha iyi diye sadece sesleri daha net mi verir, daha iyi bas mı verir yoksa oyunlarda daha uzaktaki adamın sesini daha iyi duyabilir misin? Kısacası mesela PUBG'de 50-60 metredeki bir adamı daha iyi bir kulaklıkla duyabilirken daha kötü bir kulaklıkla duymama gibi bir olay olabilir mi? Oluyorsa örnek kulaklık söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sadece sesi daha kaliteli verir.
Oyunlarda daha uzaktaki adamın sesini daha iyi duyabilir misin?
Hayır. Ama Sennheiser GAME ZERO gibi bir kulaklık sesi daha kaliteli vereceği için daha net duyabilirsiniz. Birçok gaming headset'i/kulaklıklığı kullanmış birisiyim. 7H, Siberia serileri, PC350 ve GAME ZERO dahil.
Oyunlarda daha uzaktaki adamın sesini daha iyi duyabilir misin?
Hayır. Ama Sennheiser GAME ZERO gibi bir kulaklık sesi daha kaliteli vereceği için daha net duyabilirsiniz. Birçok gaming headset'i/kulaklıklığı kullanmış birisiyim. 7H, Siberia serileri, PC350 ve GAME ZERO dahil.

Çözüm

Hayır. Ama Sennheiser GAME ZERO gibi bir kulaklık sesi daha kaliteli vereceği için daha net duyabilirsiniz. Zamanında CS 1.6 turnuvalarına giderken çocuklar bu konuyu çok konuşuyordu. Birçok kulaklık kullanmış ve eskitmiş biriyim. 7H, Siberia serileri, PC350 ve GAME ZERO dahil.
Cevabın için çok teşekkür ediyorum. Madem bu kadar deneyimlisin o zaman bir soru daha sormak istiyorum. CS 1.6, CS GO ve PUBG için önerebileceğin 7.1 olur stereo olur yani her kategori ve her fiyat aralığında önereceğin kulaklıklar nedir? Bununla iyi ses kasarsın dediğin ? Kullandıklarından yola çıkarak cevap verirsen güzel olur :)

Olabilecek tek şey Stereo bir kulaklık ile alt-üst katları anlayamadığınız yerlerde 7.1 kulaklıklarla anlayabilirsiniz. Onun ötesinde çok bir etkisi yok sadece ses kasma açısından. Tabi EQ, ergonomi vs. çok değişken şeyler.

Düşük bütçe: Asus Cerberus V2 (Vatan'da 315 liraydı sanırım)

Orta bütçe: Corsair Hs60

Yüksek bütçe: Sennheiser Game One veya Zero

Cevabın için çok teşekkür ediyorum. Madem bu kadar deneyimlisin o zaman bir soru daha sormak istiyorum. CS 1.6, CS GO ve PUBG için önerebileceğin 7.1 olur stereo olur yani her kategori ve her fiyat aralığında önereceğin kulaklıklar nedir? Bununla iyi ses kasarsın dediğin ? Kullandıklarından yola çıkarak cevap verirsen güzel olur :)
Rica ederim. Aşağıdaki ikisi size rüyaları yaşatır. 🙂

Sennheiser Game Zero Oyuncu Kulaküstü Kulaklık Siyah Fiyatı
Sennheiser GSX 1200 Dijital Kulaklık Amplifikatörü Fiyatı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı