İzmir'de öğrenci masrafı ne kadar olur?

Tamamen sana bağlı. Bornova eskiden görece bir tık ucuzdu Çolo'dan 25 kuruşa Erikli su alırdık. Hala 50 kuruş galiba uzun zaman oldu. Barlar da daha uygundu ama dediğim gibi uzun zaman oldu. Hele bir de bu virüs sonrası zamlarla ne hale geldi bilmiyorum ama yemeğini okulda yersen çok takılmam dersen 1000-1500 arasına rahat yaşarsın gibime geliyor. Fiyatlar arttıysa bilen düzeltsin.

İlk yıl yurtta kalıp sonradan eve çıkmak gibi düşüncem var. İstanbul'u sırf maddi yönden yazmamıştım pahalı olur diye benim de aklıma 1500-2000 civarı masrafım olur fikri vardı.

İlk yıl yurtta kalıp sonradan eve çıkmak gibi düşüncem var. İstanbul'u sırf maddi yönden yazmamıştım pahalı olur diye benim de aklıma 1500-2000 civarı masrafım olur fikri vardı.

Ev kiraları da uygun. Geçen duydum 3+1 2300'e tutmuş biri. 1500-2000‘e çok rahat yaşarsın. Güzeldir o taraflar barları ortamı ben severim. Hayırlısı olsun diyelim.

Devlet 2 TL'ye okulda yemek veriyor,
Yurt yemekleri var sabah (6'da baslar ve 12.30'da biter) ve aksam (16.00'da baslar ve 22.30'da biter) olmak uzere iki ogun veriyor.

KYK burs veya kredi 650 TL veriyor.
320 TL burs parasi odersin, ailende bir seyler atesler. Yolunu bulursun her turlu.

Bizim yurt otel gibi vallahi. Cok memnunum. Bir internet sorunu oluyor. 16 GB aylik. Biraz sacma tabi.

Yurt yemekleri var sabah (6'da baslar ve 12.30'da biter) ve aksam (16.00'da baslar ve 22.30'da biter) olmak uzere iki ogun veriyor.

320 TL burs parasi odersin, ailende bir seyler atesler. Yolunu bulursun her turlu.

Bizim yurt otel gibi vallahi. Cok memnunum. Bir internet sorunu oluyor. 16 GB aylik. Biraz saçma tabii.

Hocam hangi yurttasınız acaba?

Bizim yurt otel gibi vallahi. Cok memnunum. Bir internet sorunu oluyor. 16 GB aylik. Biraz saçma tabii.

Kaldığın yurdun ismi nedir acaba? Ek olarak bornova taraflarında kaç tane yurt var kimisi 2 kimisi 4 tane var diyor isimlerini bile bulamadım. Özel yurtlar aşırı pahalı dün sordum 5 kişilik oda 1500₺ fiyat verdiler, KYK çıkmayanlar nasıl hallediyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı