İzmir’de pitbull, 6 yaşındaki çocuğa saldırarak başından yaraladı: "Sevmeye çalıştım, bir anda saldırdı."

Ama işte birisi aslan diğeri köpek aynı şey değiller aslan vahşidir o yüzden 1 yılda evcilleşmez illaki saldırır sahibine ama köpekler kaç bin yıldır bizimleler et yediği için gibi bir katı düşünce bence yanlış.
Yanlış olan pitbullların yırtıcı hayvanlar olduğunu inkar edip ''İyi yetiştirmemişler'' diye polyannacılık oynamaktır. Golden bir köpek ile pitbull köpeğin genel ortalamda saldırı olaylarını karşılaştıran bir araştırma varsa bu dediğimin haklı olduğunu siz de görürsünüz. Her cinsin kendi huyu vardır. İstediğiniz kadar güzelleme yapın. Hayvan neyse odur.

Olmasa da olur. Herhangi bir katkısı yok dünyaya.

Bana zor geldi. Pitbull görsem yaşım fark etmez yaklaşmam.

Şu an sen 15 yaşında varsındır bence ama nereden bilirsin belki çocuk köylü birisi ve öyle yetişmiş ve Pitbull'u da sevmeye kalkıştı ama işte herkes aynı öğrenmez olayları. Sen mesela biliyormuşsun uzun zamandır tehlikeli olduğunu.

Yanlış olan pitbullların yırtıcı hayvanlar olduğunu inkar edip ''İyi yetiştirmemişler'' diye polyannacılık oynamaktır. Golden bir köpek ile pitbull köpeğin genel ortalamda saldırı olaylarını karşılaştıran bir araştırma varsa bu dediğimin haklı olduğunu siz de görürsünüz. Her cinsin kendi huyu vardır. İstediğiniz kadar güzelleme yapın. Hayvan neyse odur.
pes ediyorum tamam 😂
Herkes çok katı savunmalar yapıyor kendinize gelin bence kavga değil tartışma yapıyoruz.

Kötü köpek yoktur, kötü sahip vardır!

Pitbull ırkının bir özelliği de diğer ırklara göre saldırgan fakat saldırgan dediğime bakmayın. İyi bir eğitim ve iyi bir sahip ile çok cana yakın köpekler.

Bir Golden Retriever'ın başka birine saldırdığını ne sıklıkla duyuyoruz? Her zaman gündeme Pitbull geliyor. İyi eğitilmemesi ihtimaline karşılık Pitbull yasaklanmalı. İyi eğitilmemesine rağmen risk teşkil etmeyen türler var. Melez ve ekosistem için hiçbir faydası olmayan, insan ve hayvanlar için tehlike arz eden bir tür. Neslinin tükenmesi bile sağlanabilir.

Sorun ırkta değil, sorun sahipte ve yetiştirilme tarzında. Hayvanın diyeti de bir nebze olsa etkiler. Pitbull'lar güçlü hayvanlar, güçlü olduklarından yıllardır illegal köpek dövüşlerinde kullanılıyorlar.

Bu köpekler polis baskınları ile kurtarılıp sahiplendirilince sahibi hali hazırda agresifliğe ve açlığa alışmış olan köpeğe sahip çıkamıyor ve böyle üzücü olaylar ortaya çıkıyor. Hayatı boyunca ihmal edilmemiş ve iyi bakılan Pitbull'ların hiçbiri agresyon göstermez.

Bakın iyi bakılan diyorum, iyi eğitim alan demiyorum.

Durum böyle olunca global medya anında pitbull cinsi köpekleri saldırgan ve kötü ilan etti. Oysa ki doğası olarak agresif ve çocukların yanında asla güvenilmemesi gereken Dalmaçya cinsi köpekleri herkes çok tatlı ve estetik hayvanlar olarak görüyor.

Olay tamamen algıda.

Pitbull'u neden sevmeye çalışmış?
Olmasa da olur. Herhangi bir katkısı yok dünyaya.

Bana zor geldi. Pitbull görsem yaşım fark etmez yaklaşmam.
Bazıları çok normal ve yerien göre tatlı oluyorlar.
Bir Golden Retriever'ın başka birine saldırdığını ne sıklıkla duyuyoruz? Her zaman gündeme Pitbull geliyor. İyi eğitilmemesi ihtimaline karşılık Pitbull yasaklanmalı. İyi eğitilmemesine rağmen risk teşkil etmeyen türler var. Melez ve ekosistem için hiçbir faydası olmayan, insan ve hayvanlar için tehlike arz eden bir tür. Neslinin tükenmesi bile sağlanabilir.
Herkese açık olmamalı. Hatta bunun için belge gerekmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı