Jandarma uzman çavuş sağlık raporundan nasıl geçilir?

Mustiq1

Zeptopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Jandarmanın geçmemizi istediği 11 adet sağlık testine girdim ve kan değerimde hemoglobin 16.6 olması gerekirken 17.2 çıktı. İç hastalıklar bölümünde doktor hanım A35F1 tanımını yazdı. Ortopedi de ise sağ ayağımın düz taban derecesi 19.1 geçiyor, sol 18 derece kalıyor.

Cuma günü heyet raporu çıkacak. 26.04.2024 de itiraz edeceğim. Röntgen çekilirken ayağımı nasıl koymalıyım? 20-21 derecesine çıkması için ve kanımda ki hemoglobin seviyesini nasıl düşürebilirim?

Yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm. Jandarmanın geçmemizi istediği 11 adet sağlık testine girdim ve kan değerimde hemoglobin 16.6 olması gerekirken 17.2 çıktı. İç hastalıklar bölümünde doktor hanım A35F1 tanımını yazdı. Ortopedi de ise sağ ayağımın düz taban derecesi 19.1 geçiyor, sol 18 derece kalıyor.

Cuma günü heyet raporu çıkacak. 26.04.2024 de itiraz edeceğim. Röntgen çekilirken ayağımı nasıl koymalıyım? 20-21 derecesine çıkması için ve kanımda ki hemoglobin seviyesini nasıl düşürebilirim?

Yardımcı olabilecek biri var mı?

Reis ayağına yük bindirme ölçülürken tek bildiğim şey o.

@Mustiq1
Eğer elenirsen çevre illerde 2 tane hastaneye gönderiyor haberin olsun.
Ayağını koymadan içe bük ayağına yüklenme. Röntgen çekerken ayağına tabure koyacak zaten yüksekte daha kolay işin. Bunun alıştırmasını yap. İlk ayak parmaklarını koy sonra topuğun yerleştir topuğunu koyarken ayağına içini bük bükebildiğin kadar.
Hemoglobin için en güzeli kan vermek. Olmadı aile hekimine git hocam böyle böyle de flebetomi yapılmaz ama en azından kan alınıp değerlerine bakılır.

@Mustiq1
Eğer elenirsen çevre illerde 2 tane hastaneye gönderiyor haberin olsun.
Ayağını koymadan içe bük ayağına yüklenme. Röntgen çekerken ayağına tabure koyacak zaten yüksekte daha kolay işin. Bunun alıştırmasını yap. İlk ayak parmaklarını koy sonra topuğun yerleştir topuğunu koyarken ayağına içini bük bükebildiğin kadar.
Hemoglobin için en güzeli kan vermek. Olmadı aile hekimine git hocam böyle böyle de flebetomi yapılmaz ama en azından kan alınıp değerlerine bakılır.

Bugün Kızılay kan bağışlama yerinde hemşire abla ile görüştüm hastaneye girmeden 1 gün önce gelip kan ver o gün bol su iç ve sigara içme sorun olmaz dedi hastane de kurul da ki hoca önce Etlik şehir hastanesi orası olumlu olursa hakem heyet olarak Gülhane askeriye hastaneye gideceksin dedi Ankara da yaşıyorum ben

İçe basma dışa bas. Parmaklarını bükme zaten.

Yani ayak parmaklarımı yukarıya doğru mu kaldırmam gerekiyor anlamadım

Kanımda hemoglobin fazla olduğu için iç hastalıklarindan da geçmedim. Bugün Kızılay'a kan bağışında bulundum, yarın hastaneye kan vereceğim. Hemoglobin seviyesini nasıl düşürebilirim bir de?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı