Japonya'da 1 hafta tatil ne kadar tutar?

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Japonya gezi videoları izlerken merak ettim. Acaba 1 haftalık ortalama bir tatil (otel tatili değil) ne kadar tutar? TL cinsinden.

1714598284401.png

Son düzenleme:
Gidiş dönüş bilet en ucuzu: 26.104 TL.

pasaport harç ve defter bedeli · 1 yıl, 2.396, 60 TL

Vize başvuru ücreti 230-490 TL.

2 kişilik otel günlük (kapsül değil): 1.169 TL (değişebilir ve yanlış da olabilir)

Günlük olarak yemek için 3000-5000 Japon yeni (tek kişi için): 974 ile 1.623 arasında (ucuz olabilir ben biraz daha yükselttim 30-50 dolar olarak yaptım ne yediğine ve ne kadar yediğine göre değişebilir.

Ek olarak bildiklerim, Japonya'da trenler aşırı pahalı. Gezmek istiyorsanız 4 ile 6 bin arasında bir meblağ var fazla da olabilir.

Hepsini toplarsak ve 1 haftalık olarak hesaplarsak sonuç: 43.984 TL tuttu fiyat artabilir de azalabilir de ortalama olarak bu fiyattır, genel olarak 50 bin diyebiliriz. Vize hariç hepsini verdiğim fiyatların en ucuzu olarak baktım ve hesapladım, vizeyi 490 TL olarak hesapladım bilginize, 50 bin yeteceğini düşünüyorum şu anki fiyatlarda garanti olsun diye 60 bin ile 70 bin olursa daha rahat edersiniz diye düşünüyorum :D

Not: Hepsi Japonya Tokyo şehri için hesaplanmıştır.

Gidiş dönüş bilet en ucuzu: 26.104 TL.

pasaport harç ve defter bedeli · 1 yıl, 2.396, 60 TL

Vize başvuru ücreti 230-490 TL.

2 kişilik otel günlük (kapsül değil): 1.169 TL (değişebilir ve yanlış da olabilir)

Günlük olarak yemek için 3000-5000 Japon yeni (tek kişi için): 974 ile 1.623 arasında (ucuz olabilir ben biraz daha yükselttim 30-50 dolar olarak yaptım ne yediğine ve ne kadar yediğine göre değişebilir.

Ek olarak bildiklerim, Japonya'da trenler aşırı pahalı. Gezmek istiyorsanız 4 ile 6 bin arasında bir meblağ var fazla da olabilir.

Hepsini toplarsak ve 1 haftalık olarak hesaplarsak sonuç: 43.984 TL tuttu fiyat artabilir de azalabilir de ortalama olarak bu fiyattır, genel olarak 50 bin diyebiliriz. Vize hariç hepsini verdiğim fiyatların en ucuzu olarak baktım ve hesapladım, vizeyi 490 TL olarak hesapladım bilginize, 50 bin yeteceğini düşünüyorum şu anki fiyatlarda garanti olsun diye 60 bin ile 70 bin olursa daha rahat edersiniz diye düşünüyorum :D

Not: Hepsi Japonya Tokyo şehri için hesaplanmıştır.

Vize ucuzmuzda TR vatandaşlarına 90 gün vize muafiyeti var demişler internette. Doğru değil mi hocam?

Vize ucuzmuzda TR vatandaşlarına 90 gün vize muafiyeti var demişler internette. Doğru değil mi hocam?

Türkiye ile Japonya arasında kısa bir süre önce resmi bir vize muafiyeti anlaşması imzalandı. Bu anlaşmaya göre, iş veya turizm amacıyla Japonya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları 90 gün süreyle vizelerden muaf tutulacak. Bu süre, farklı ülkeler için değişiklik gösterebilir. 5 nıs 2024, tarih yeni ve biraz daha baktığımda böyle bir şey olduğunu gördüm yine de sizde bir araştırın. :)

Yatacak yerim olsun derseniz. Çok daha ucuza internet kafelerde. Hostel dediğimiz ranza şeklinde yatakları olan ortak yatakhanesi olan yerlerde de kalabilirsiniz. Tam fiyatları bilmiyorum ama gecelik 2000 yen civarına ve gecelik 4500 yen civarına hostel bulunabiliyor. 4500 yenin de 950 TL olduğunu düşünürsek baya ucuz bence. İstanbul'da o tarz kaliteli bir yer çok daha pahalı olurdu büyük ihtimal.
Tabi lokasyon çok fiyat değiştiriyor. Metroya , merkeze yakınsa fiyat acayip artıyor. O yüzden en mantıklısı merkeze orta uzaklıkta bir yer alıp trenle geçiş yapmak.
Tren pahalı olsa da otelin parasından kıstığımız için kâra geçiyoruz yine de.

Gitmeden önce de 1000'e kadar olan sayıları birkaç kalıp kelimeyi ve işaret etmeyi öğrenseniz iyi olur. Oradakiler 0 İngilizce biliyor çünkü.

Son olarak Tokyo yerine Osaka'ya gitmeyi de düşünebilirsiniz. Tokyo acayip pahalı. Ama Tokyo'dan daha küçük tabi. Tokyo kadar turistik değil.

Türkiye ile Japonya arasında kısa bir süre önce resmi bir vize muafiyeti anlaşması imzalandı. Bu anlaşmaya göre, iş veya turizm amacıyla Japonya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları 90 gün süreyle vizelerden muaf tutulacak. Bu süre, farklı ülkeler için değişiklik gösterebilir. 5 NIS 2024, tarih yeni ve biraz daha baktığımda böyle bir şey olduğunu gördüm yine de sizde bir araştırın. :)

Hocam Allah'ın izniyle 3 yıla asker/jandarma olmayı planlıyorum. Eğer olursa paradan kısıp birikim yapmayı düşünüyorum gezi için. Memur olacağım için yanlış hatırlamıyorsam yeşil pasaport sahibi olacağım o zaman daha rahat ederim diye umuyorum. Yıllık iznimi kullanıp internette yazana göre 20 günlüğüne Japonya'ya da dengi pahalılıkta bir ülkeye gitmeyi planlıyorum.

Hep hayalimdi. Elime GO Pro alıp bilmediğim bir ülkeyi gezip anlatmak. YouTube'a ya da başka yerlere yükler miyim bilmem ancak kesinlikle elime GO Pro alıp hem ögrenip hem anlatmak isterim kameraya karşı. Oldum olası hayalimdir bu benim. Belki anneme ablama videoyu atarım onlarda bilgilenir sever izler.

Yeni konular

Geri
Yukarı