Java 7 64 Bit Sorunu

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
64 Bit Dizüstünde Java 7'nin yüklenmesi sırasında bir problemle karşılaştım ve sorunu bir türlü çözemedim. Yüklendi gözüküyor fakat kaldırmaya çalıştığımda çeşitli hatalar alıyorum ve sorun bir türlü çözülmüyor. JavaRe ile bir şeyler yapmaya çalıştım fakat çözüm üretemedi. Ne yeni Java 7.0.1.2 yi yükleyebiliyorum ne de eski sürümü kaldırabiliyorum. Java 6 versiyonlarda herhangi bir problem yok. Güncelleyip kaldırabiliyorum. Bu tür yükleme hatalarının bir çözümü var mı ?

Hem 32 Bit Java'nın hem de 64 bit java'nın kurulumu sırasında hata veriyor. Yani hiç Java 7'nin ne 32 bit'ini ne de 64 bitini yükleyebiliyorum.

Keşke o olsaydı hata ama hiç bir hata mesajı vermiyor. Yüklemeye başladıktan bir süre sonra Java yüklemesi tamamlanamadı diyor ve hata numarası da yazmıyor. Temp'den loglara baktım fakat yükleyicinin yapmak istediği her şey failed gözüküyor. Zaten 64 Bit sürümü ilk yüklemeye çalıştığımda sorun yaşamıştım. Yükleme yarıda takıldı. Yüklendi gösteriyor ama dosyalar yarım kaldı herhalde. Bu yüzden de bir türlü kaldırmıyor. Java 7 klasörünü silmeye çalışınca da her şey çorba oldu zaten :) Benzer bir sorunu 32 bit bir bilgisayarda AVG Link Scanner ile yaşamıştım. Biraz acele edip yükleyicinin kalan dosyaları silmesi için yeniden başlatmasına izin vermeyip kendim silmeye kalkmıştım kalan dosyaları. Artık kayıt defteri girişlerini ve dosyalarını temizlemek çok zamanımı aldı sonra. Bu kaldırma işlemleri sırasında sorun yaşıyorum. Kimi zaman kendim yol açıyorum buna kimi zaman da benim dışımda sorunlar çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı