Java jar dosyası çalışmıyor

Hamza_44

Hectopat
Daha fazla  
Korgpackage. Jar adında bir programımız var. Korg marka müzik aletlerinin işletim sistemini düzenlemeye yarıyor bu program. Ancak ne yaptıysam çalıştıramadım. CMD ile denedim yok, BAT dosyası ile denedim yok, jarfix vs gibi 3.parti programlar da denedim yine yok. Java lang error gibi bir hata alıyorum. Jar dosyasını buraya paylaşabilir miyim bilmiyorum ancak sorunu çözebileceğine inanan kişiye gönderebilirim.

Java'dan anlayanlar yardımcı olursa gerçekten sevinirim.

Korgpackage. Jar adında bir programımız var. Korg marka müzik aletlerinin işletim sistemini düzenlemeye yarıyor bu program. Ancak ne yaptıysam çalıştıramadım. CMD ile denedim yok, BAT dosyası ile denedim yok, jarfix vs gibi 3.parti programlar da denedim yine yok. Java lang error gibi bir hata alıyorum. Jar dosyasını buraya paylaşabilir miyim bilmiyorum ancak sorunu çözebileceğine inanan kişiye gönderebilirim.

Java'dan anlayanlar yardımcı olursa gerçekten sevinirim.
Bu video yardımcı olur.
.JAR DOSYASI AÇMA ( Java ile Açamayanlar için )
YouTube · BU rock!
5 dakika
28 May 2021

Error: Could not find or load main class korgpkgedit.PkgEdit\x0d\x0aCaused by: java.lang.NoClassDefFoundError: javafx/application/ Application\

bu hatayı alıyorum

Error: Could not find or load main class korgpkgedit.PkgEdit\x0d\x0aCaused by: java.lang.NoClassDefFoundError: javafx/application/ Application\

bu hatayı alıyorum
Kendi Bilgisayarında deneyip çalıştırabilen olursa yapmak istediğim edit işlemi için ücret bile verebilirim çalışması kaydıyla

bu hatayı alıyorum

Kendi Bilgisayarında deneyip çalıştırabilen olursa yapmak istediğim edit işlemi için ücret bile verebilirim çalışması kaydıyla
korgpkgedit.PkgEdit kodu doğru ana sınıfında mı?

korgpkgedit.PkgEdit kodu doğru ana sınıfında mı?
İnanın Java ile fazla aram yok nedir değildir bilmiyorum dosyayı buradan ileteyim, güvenmiyorsanız açık kaynak kodları da var bende onları da göndereyim. bu programı çalıştırmam lazım, ki eski nesil aletleri güncel tutmak belirli kısıtlamalar var onları kaldırıp, görsel ui arayüzde düzenlemeler yapacağım. Siz deneyebilir misiniz acaba, bu program githubda da var

İnternette KorgPackage diye bir repo var, o da gradle kullanıyor. Eğer java -jar ile ayağa kaldırmaya çalışıyorsanız çalışmaz muhtemelen, gradle (gradlew run) ile deneyin.

İnternette KorgPackage diye bir repo var, o da gradle kullanıyor. Eğer java -jar ile ayağa kaldırmaya çalışıyorsanız çalışmaz muhtemelen, gradle (gradlew run) ile deneyin.
Yine çalışmıyor veya ben çalıştıramıyorum çalıştırabilecek varmı kendi bilgisayarında

Yine çalışmıyor veya ben çalıştıramıyorum çalıştırabilecek varmı kendi bilgisayarında

buradaki repoyu intellij ile açtım

benim intellij; gradle versiyonu eski dedi, gradle versiyonunu bir tık (çok ileri bir versiyon değil) güncelledim

yani gradle-wrapper.properties dosyasındaki:

distributionUrl=https\://services.gradle.org/distributions/gradle-2.9-bin.zip
satırını
distributionUrl=https\://services.gradle.org/distributions/gradle-4.5-all.zip ile değiştirdim

Main methodu bulamadığını söylüyordu, projede tek main method PkgEdit.java içinde görünüyor, çalışacak main methodu güncelledim
yani build.gradle dosyasındaki:

task run(type: JavaExec, dependsOn: classes) {
group 'Run'
description 'Run program.'
main 'Main'
classpath sourceSets.main.runtimeClasspath
}

ayarını

group 'Run'
main 'korgpkgedit.PkgEdit'
}

ile değiştirdim.

gradle clean build sonra da run yaptım, çalıştı, böyle bir şey açılıyor, bilgine.

1714418331300.png

benim intellij; gradle versiyonu eski dedi, gradle versiyonunu bir tık (çok ileri bir versiyon değil) güncelledim

satırını
distributionUrl=https\://services.gradle.org/distributions/gradle-4.5-all.zip ile değiştirdim

Main methodu bulamadığını söylüyordu, projede tek main method PkgEdit.java içinde görünüyor, çalışacak main methodu güncelledim

group 'Run'
main 'Main'
}

ayarını

group 'Run'
}

ile değiştirdim.

gradle clean build sonra da run yaptım, çalıştı, böyle bir şey açılıyor, bilgine.

Eki Görüntüle 2182095
O yaptığın hazırladığın dosyaları bana iletme şansın varmı hazırladığın halini rica etsem. Çok teşekkür ederim bu arada vermiş cevap için, dosyayı iletmeni nacizane rica ediyorum 🙏🏻🌹

satırını

group 'Run'
main 'Main'
}

ayarını

group 'Run'
}

ile değiştirdim.

Eki Görüntüle 2182095
Şimdi gradlew.bat çalıştırmayı denediğimde could not determine Java version from 17.0.10 hatası veriyor tüm java versiyonları kurulu olmasına rağmen

Son düzenleme:
O yaptığın hazırladığın dosyaları bana iletme şansın varmı hazırladığın halini rica etsem. Çok teşekkür ederim bu arada vermiş cevap için, dosyayı iletmeni nacizane rica ediyorum 🙏🏻🌹

Şimdi gradlew.bat çalıştırmayı denediğimde could not determine Java version from 17.0.10 hatası veriyor tüm java versiyonları kurulu olmasına rağmen
Dosya iletmenin bir manası yok, repo zaten internette mevcut, değişiklik de iki satır bir şey, javanın da eski bir versiyonunu kurup kullanırsan (8 mesela) daha garanti olur, intellij ile derlemeye çalışıyorsan java versiyonunu hem project structuredan hem de gradle settingsten doğru ayarladığından emin ol yeter.

Geri
Yukarı