Çözüldü JBL kulaklığın mikrofonu laptopta çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mmuhsinn12

Decapat
Daha fazla  
Birkaç gün önce laptopta kulaklığın mikrofonunu kullanırken hiçbir sorun yoktu ama şu anda mikrofon çalışmıyor. Kulaklık çalışıyor, hatta kulaklığı telefona taktığımda mikrofonu çalışıyor fakat laptopta çalışmıyor. Realtek driverini de güncelledim ama sorun düzelmedi.
  • Windows 11.
  • Intel i5 11. nesil.
  • GTX 1650.
  • RAM: 8 GB.
  • Mikrofon dizisi ve hoparlör (Realtek (r) Audio) driver sürümü: 10.0.22621.1
  • Realtek (r) Audio driver sürümü: 6.0.9273.1
  • Kulaklık markası: JBL kablolu kulak üstü kulaklık.

image_2024-04-05_082515069.png

image_2024-04-05_082713299.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Birkaç gün önce laptopta kulaklığın mikrofonunu kullanırken hiçbir sorun yoktu ama şu anda mikrofon çalışmıyor. Kulaklık çalışıyor, hatta kulaklığı telefona taktığımda mikrofonu çalışıyor fakat laptopta çalışmıyor. Realtek driverini de güncelledim ama sorun düzelmedi.
  • Windows 11.
  • Intel i5 11. nesil.
  • GTX 1650.

Eki Görüntüle 2159472

Eki Görüntüle 2159475
Sony marka bt kulaklık kullanıyorum, genelde stereo ve handsfree olarak çıkıyor ses cihazlarında. Sizde de birden fazla çıkıyorsa onlar arasında geçiş yaparak deneyebilirsiniz .
Ayrıca kulaklığa reset atabilirsiniz genelde power ve + veya eksi tuşunu uzunca basılı tutunca kendisini resetler.
  • Windows 11.
  • Intel i5 11. nesil.
  • GTX 1650.

Eki Görüntüle 2159472

Eki Görüntüle 2159475
Sony marka bt kulaklık kullanıyorum, genelde stereo ve handsfree olarak çıkıyor ses cihazlarında. Sizde de birden fazla çıkıyorsa onlar arasında geçiş yaparak deneyebilirsiniz .
Ayrıca kulaklığa reset atabilirsiniz genelde power ve + veya eksi tuşunu uzunca basılı tutunca kendisini resetler.

Çözüm
Sony marka BT kulaklık kullanıyorum, genelde stereo ve handsfree olarak çıkıyor ses cihazlarında. Sizde de birden fazla çıkıyorsa onlar arasında geçiş yaparak deneyebilirsiniz.
Ayrıca kulaklığa reset atabilirsiniz genelde Power ve + veya eksi tuşunu uzunca basılı tutunca kendisini resetler.

Kulaklıkta sadece mikrofon kapama ve açma tuşu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı