JBL T500BT İncelemesi

Merhabalar bugün başka bir incelemeyle karşınızdayım. Konu Bluetooth kulaklık üzerine olacak.

iPhone 7 ve üstü modellerini kullananların ortak sıkıntısı; kablolu kulaklık. Sebebi ise bildiğiniz üzere bu telefonlarda 3.5mm jak girişlerinin kaldırılmış olması. Eski kulaklığınızı takabilmek için dönüştürücü kullanmanız gerek ve bu sizin şarj yuvasını feda etmeniz anlamına geliyor. Yani telefonunuz şarjda ise kulaklık takamayacaksınız demek.

İşte bu sıkıntıyı ortadan kaldıracak şey ise Bluetooth kulaklık! Apple’ın orijinal kulaklığını alırsanız 1000TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız gerek ve maalesef Türkiye şartlarında normal halli bi’ vatandaş kolay kolay bu kulaklığa o parayı veremez. Hem daha ucuz olsun hem de tatlı ve kaliteli olsun diyorsanız bu kulaklık iyi bi’ tercih olabilir.

Karşınızda JBL T500BT:
B791CD9D-2541-4703-BF8E-EB21AA47D477.jpeg
16351C35-76A7-422E-8BA0-C3F0CEA92341.jpeg
8CF95EB5-957F-4787-9B89-D7C9EE33029D.jpeg
E96CAD6E-E40E-4260-97C5-95E91A5668F3.jpeg
00515AC6-9736-4D9D-BF72-B09025096AE8.jpeg
8FA649D7-F8CC-4BB0-BB9F-D0DAF2C72189.jpeg

Gönül ister di şuraya havalı bi’ müzik ekleyelim ama işte video değil bu :)

Kulaklığı alma sebebim yukarda anlattığım sorun. Artık bezmiştim ve bu soruna dur deme zamanının geldiğini düşündüm ve sipariş verdim. Yaklaşık olarak 320 TL gibi bi’ bedel ödedim. Şimdi ise kulaklığı inceleme zamanı.

Görünüş

Kulaklığın duruşu çok tatlı, kafada oyuncu kulaklıkları gibi kocaman durmuyor. Ayrıca insana hava da katıyor. Bunu takınca kendimi Amerikan gençlik filmlerinde ki “cool” çocuklar gibi hissediyorum :)

Rahatlık

Kulaklığı kutusundan çıkarıp ilk elinize aldığınız zaman sanki çok baskı yapan bi’ kulaklıkmış gibi hissedeceksiniz. Ancak olay sandığınız gibi değil. Baskıyı çok iyi ayarlamışlar, baş aşağı dursanız düşmez kafanızdan ama kafanızı pres makinası gibi de sıkıştırmıyor. Lakin ilk taktığınızda kafa tarafı yani üst tarafı kafanıza baskı uyguluyormuş gibi gelebilir ama endişelenmeyin. Hemen alışıyorsunuz.

Mesafe

Cihazdan 15m uzaklaşsam bile net bi’ ses alabildim. Ancak arada ufak kopmalar yapabildi.

Şarj

Kendi kutusunda belirttiğine göre bu kulaklıkta kardeşine yani T450BT modeline göre fazladan bi’ özellik eklemişler ve şarj süresinin 16 saate kadar çıkarmışlar. Şahsen 16 saat test etmedim ama 7 saatlik kullanımım şarjı %40 azaltmıştı.

Pedler

Kulaklığın can alıcı noktasına geldik :) Pedleri yumuşacık, sanki kafanızı yastığa koymuşçasına yumuşak. Güzel olan tarafı sesi neredeyse hiç dışarıya vermiyor. 2 kişi hafif gürültülü ortamda test ettik ve dikkat edilmediği sürece sesin fark edilmeyeceğini gördük. 2 saati aşkın kullanımlarda hafif terletme yapabiliyor.

PERFORMANS

İşte en sıra dışı ve kulaklığı alma sebeblerimizden olan başlık :) Bunu alan kullanıcı sakın oyun oynamasın! Oyun desteği resmen sıfır. PUBG Mobile oynadım biraz ve beni resmen çileden çıkardı. Neyse buraya fazla takılmayacağım. Müzik kalitesi gerçekten güzel ve tatmin edici özellikle basları. Basları bluetooth kulaklığa göre gerçekten güzel, özellikle Spotify üzerinden ayarlama yaparsanız tadından yenmez hale geliyor. Ses yüksekliği gayet ideal ve yüksek denebilir ama ben illa kulak zarımı patlatacağım diyorsanız bu pek size göre değil. Kulaklık delisi bi’ insan olarak söylüyorum bu kulaklık olmuş ama sadece müzik, film ve video için olmuş. Oyun için değil! Nedense fiyatını haketmiyor gibi geliyor bana. 250 TL civarında olsa tadından yenmezdi.
Son olarak söz etmek istediğim bi’ sıkıntısı var. Kulaklığı kullanmadığınız zamanlarda yani sadece kafanızda durduğu zamanlarda sağ kulakçıktan çok ufak tiz bi’ ses duyuluyor. Ancak kulaklık aktifken bu ses uçup gidiyor.

İncelememizin sonuna gelmiş bulunmakatayız. Umarım sizi sıkmadan akıcı bi’ yazı yazabilmişimdir. İstediğiniz soruyu yada test ettirmek istediğiniz bi’ şeyi yazabilirsiniz. Herkese bol müzikli günler dilerim :)

Not: Bu inceleme telefon kullanıcıları göz önünde bulundurularak yazılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak istiyorum ama telefonum samsung galaxy s5 bluetooth sürümü 4.0 yinede bağlayabilir miyim kulaklığı telefonuma kulaklığın bluetooth sürümü 4.1 çünkü

Merhaba,

Benim telefonum Bluetooth 4.2 ama kullandığım kulaklık Bluetooth 5.0. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım şu anda, aynı zaman da kulaklığın tüm özelliklerini de kullanabiliyorum. Ama siz yin de almak istediğiniz kulaklığın teknik birim veya ekibine e-posta gönderebilirsiniz.

Merhabalar bugün başka bir incelemeyle karşınızdayım. Konu Bluetooth kulaklık üzerine olacak.

iPhone 7 ve üstü modellerini kullananların ortak sıkıntısı; kablolu kulaklık. Sebebi ise bildiğiniz üzere bu telefonlarda 3.5mm jak girişlerinin kaldırılmış olması. Eski kulaklığınızı takabilmek için dönüştürücü kullanmanız gerek ve bu sizin şarj yuvasını feda etmeniz anlamına geliyor. Yani telefonunuz şarjda ise kulaklık takamayacaksınız demek.

İşte bu sıkıntıyı ortadan kaldıracak şey ise Bluetooth kulaklık! Apple'ın orijinal kulaklığını alırsanız 1000TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız gerek ve maalesef Türkiye şartlarında normal halli bi' vatandaş kolay kolay bu kulaklığa o parayı veremez. Hem daha ucuz olsun hem de tatlı ve kaliteli olsun diyorsanız bu kulaklık iyi bi' tercih olabilir.

karşınızda JBL T500BT:
Eki Görüntüle 357901Eki Görüntüle 357902Eki Görüntüle 357903Eki Görüntüle 357904Eki Görüntüle 357906Eki Görüntüle 357905

Gönül ister di şuraya havalı bi' müzik ekleyelim ama işte video değil bu :)

Kulaklığı alma sebebim yukarıda anlattığım sorun. Artık bezmiştim ve bu soruna dur deme zamanının geldiğini düşündüm ve sipariş verdim. Yaklaşık olarak 320 TL gibi bi' bedel ödedim. Şimdi ise kulaklığı inceleme zamanı.

görünüş

Kulaklığın duruşu çok tatlı, kafada oyuncu kulaklıkları gibi kocaman durmuyor. Ayrıca insana hava da katıyor. Bunu takınca kendimi Amerikan gençlik filmlerinde ki “cool” çocuklar gibi hissediyorum :)

rahatlık

Kulaklığı kutusundan çıkarıp ilk elinize aldığınız zaman sanki çok baskı yapan bi' kulaklıkmış gibi hissedeceksiniz. Ancak olay sandığınız gibi değil. Baskıyı çok iyi ayarlamışlar, baş aşağı dursanız düşmez kafanızdan ama kafanızı pres makinesı gibi de sıkıştırmıyor. Lakin ilk taktığınızda kafa tarafı yani üst tarafı kafanıza baskı uyguluyormuş gibi gelebilir ama endişelenmeyin. Hemen alışıyorsunuz.

mesafe

Cihazdan 15m uzaklaşsam bile net bi' ses alabildim. Ancak arada ufak kopmalar yapabildi.

şarj

Kendi kutusunda belirttiğine göre bu kulaklıkta kardeşine yani T450BT modeline göre fazladan bi' özellik eklemişler ve şarj süresinin 16 saate kadar çıkarmışlar. Şahsen 16 saat test etmedim ama 7 saatlik kullanımım şarjı %40 azaltmıştı.

pedler

Kulaklığın can alıcı noktasına geldik :) pedleri yumuşacık, sanki kafanızı yastığa koymuşçasına yumuşak. Güzel olan tarafı sesi neredeyse hiç dışarıya vermiyor. 2 kişi hafif gürültülü ortamda test ettik ve dikkat edilmediği sürece sesin fark edilmeyeceğini gördük. 2 saati aşkın kullanımlarda hafif terletme yapabiliyor.

performans

İşte en sıra dışı ve kulaklığı alma sebeblerimizden olan başlık :) bunu alan kullanıcı sakın oyun oynamasın! Oyun desteği resmen sıfır. PUBG Mobile oynadım biraz ve beni resmen çileden çıkardı. Neyse buraya fazla takılmayacağım. Müzik kalitesi gerçekten güzel ve tatmin edici özellikle basları. Basları Bluetooth kulaklığa göre gerçekten güzel, özellikle Spotify üzerinden ayarlama yaparsanız tadından yenmez hale geliyor. Ses yüksekliği gayet ideal ve yüksek denebilir ama ben illa kulak zarımı patlatacağım diyorsanız bu pek size göre değil. Kulaklık delisi bi' insan olarak söylüyorum bu kulaklık olmuş ama sadece müzik, film ve video için olmuş. Oyun için değil! Nedense fiyatını haketmiyor gibi geliyor bana. 250 TL civarında olsa tadından yenmezdi.
Son olarak söz etmek istediğim bi' sıkıntısı var. Kulaklığı kullanmadığınız zamanlarda yani sadece kafanızda durduğu zamanlarda sağ kulakçıktan çok ufak tiz bi' ses duyuluyor. Ancak kulaklık aktifken bu ses uçup gidiyor.

İncelememizin sonuna gelmiş bulunmakatayız. Umarım sizi sıkmadan akıcı bi' yazı yazabilmişimdir. İstediğiniz soruyu ya da test ettirmek istediğiniz bi' şeyi yazabilirsiniz. Herkese bol müzikli günler dilerim :)

not: bu inceleme telefon kullanıcıları göz önünde bulundurularak yazılmıştır.

Hocam spor yaparken takılır mı sizce kafam birazcık büyük sizce kafaya tam olur mu?

Geri
Yukarı