K95 Platinum Gaming Klavye

İnternette neredeyse hiç bulunmayan Corsair K95 Platinum kahverengi swtichten bahsedeceğim. Şimdi klavyeyi yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.

Ailemle kalıyorum. Kahverengi switch az ses çıkaran ve mekanik hissi iyi veren bir klavye. Klavye 2 çeşit switch çeşiti ile geliyor. Bunlardan biri speed diğeri kahverengi switch. Speed switch yüksek ses cıkaran ama mekanik klavyeler arasında en iyi tepkime süresine sahip switclerden biri. Ben sessizliğe önem verdiğim için bu switch modelini tercih ettim.Klavyenin ışıklandırması Razer ışıklandırmasıyla kesinlikle yarışır. Fotoğraflara aldanmayın. Yanında ki G tuşları gayet güzel şekilde dizayn edilmiş. Klavyede sadece Corsair'da olan üstten bir LED var. Bu gayet şık ve estetik duruyor.

Multimedia tuşları göze fazla batmıyor ve RGB aydınlatmaya giriyor. Yazılımı biraz kafanızı karıştırabilir. Biraz kurcalamanız faydalı olur. Bir süre sonra yazılıma alıştığınızda istersen iki, istersen yirmi farklı ışıklandırma modunu aynı anda kullanabilirsin.

ARTILAR:
+Razer ile yarışır RGB aydınlatma.
+Çoğu markada bulunmayan varsa da US Layouta sahip kahverengi switcler.
+Multimedia tuşların var olması.
+Güzel basım hissi.
+Yazılımı sayesinde hayal gücünüze bağlı olmayan ışıklandırma.
+Çift taraflı bilek desteği .
+Ekstradan gelen tuşlar.
+Tuş sökme aparatı .

EKSİ YANLARI:
-Yazılım kolay değil. Logitech yazılımı beklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederiz kullanıcı deneyimlerinizi paylaştığınız için. Razer'dan bence daha iyi aydınlatması var. Şerit aydınlatması ekstra bir artı zaten :) Yazılımı kolay aslında alışkanlık meselsi daha önce Logitech kullanmışsın yüksek ihtimalle o sana kolay geliyordur diye düşünüyorum. Fiyatı çok pahalı aslında o eksi sayılabilir ama şöyle bir durum var yeni çıkan üst seviye klavyeler +800 TL'den geliyor o açıdan onunda bir eksiliği kalmadı. Logitech G513 Carbon mesela 900TL seviyesinden giriş yaptı Cooler Master MasterKeys MK750 800-850TL civarında satılıyor o açıdan alıştık artık bu fiyatlara.

Teşekkür ederiz kullanıcı deneyimlerinizi paylaştığınız için. Razer'dan bence daha iyi aydınlatması var. Şerit aydınlatması ekstra bir artı zaten :) Yazılımı kolay aslında alışkanlık meselsi daha önce Logitech kullanmışsın yüksek ihtimalle o sana kolay geliyordur diye düşünüyorum. Fiyatı çok pahalı aslında o eksi sayılabilir ama şöyle bir durum var yeni çıkan üst seviye klavyeler +800 TL'den geliyor o açıdan onunda bir eksiliği kalmadı. Logitech G513 Carbon mesela 900TL seviyesinden giriş yaptı Cooler Master MasterKeys MK750 800-850TL civarında satılıyor o açıdan alıştık artık bu fiyatlara.
Evet. Ekran kartı alırkan atıyorum 1070ti alıcaksın 1080le arasında 100-150 lira fark var. Ben 100-150 lirayı veririm ama veremeyenlerin olduğunu düşünmüyorum nede olsa pahalı bir klavye bakıyorlar:)

Yazılımı kolay alışmak lazım, iCUE yazılımı ile yapabileceklerin Logitech'in yazılımından çok daha ötesi. Klavyenin farklı noktalarına farklı efektler verebiliyorsun, yapabileceklerin hayal gücünle sınırlı.

PicsArt_07-20-09.57.12.jpg

PicsArt_07-20-09.56.54.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı