Kablo çekmeden kablolu internet bağlantısı nasıl yapılır?

Supremme

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Evime fiber geldikten sonra modemi mecburen salona götürmek zorunda kaldım odama hat çekmesi çok zor olacağı için. Fakat bu sefer odamda bilgisayarımda Wi-Fi adaptörümden aldığım bağlantı kalitesi çok kötü oldu. İnternet hızım 100 Mbps olmasına rağmen odamda 15 alıyorum ve oyunlarda pingim çok yüksek oluyor. Bunun için biraz araştırma yaptım kablo çekmek istemiyorum odam salona çok uzak olduğu için ve görüntü kirliliği de olacak bir yandan. Şu an aktif olarak kullandığım xiamo mi Wi-Fi Pro pek de işe yaramıyor açıkçası aralıkta prizde takılı durmasına rağmen. İnternette modemle eşleştirilen ve prizden kablolu şekilde bağlantı alabildiğimiz cihazlar varmış. Sizin kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz fiyat olarak 500 lirayı çok geçmeyecek şekilde bu tarz prizden bilgisayarıma o cihaz sayesinde kablolu bağlantı alabileceğim bir cihaz var mı ve nasıl kullanabilirim sadece 1 tane almam yeterli olacak mı ufak bir bilgilendirme de yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Evime fiber geldikten sonra modemi mecburen salona götürmek zorunda kaldım odama hat çekmesi çok zor olacağı için. Fakat bu sefer odamda bilgisayarımda Wi-Fi adaptörümden aldığım bağlantı kalitesi çok kötü oldu. İnternet hızım 100 Mbps olmasına rağmen odamda 15 alıyorum ve oyunlarda pingim çok yüksek oluyor. Bunun için biraz araştırma yaptım kablo çekmek istemiyorum odam salona çok uzak olduğu için ve görüntü kirliliği de olacak bir yandan. Şu an aktif olarak kullandığım xiamo mi Wi-Fi Pro pek de işe yaramıyor açıkçası aralıkta prizde takılı durmasına rağmen. İnternette modemle eşleştirilen ve prizden kablolu şekilde bağlantı alabildiğimiz cihazlar varmış. Sizin kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz fiyat olarak 500 lirayı çok geçmeyecek şekilde bu tarz prizden bilgisayarıma o cihaz sayesinde kablolu bağlantı alabileceğim bir cihaz var mı ve nasıl kullanabilirim sadece 1 tane almam yeterli olacak mı ufak bir bilgilendirme de yaparsanız sevinirim.

Ev büyük ihtimal TOKİ fiber hattı salona takmışlar bende aynı sorunu yaşadım en iyi çözüm routerden evin arasına modemi uzatmak.

Duvar ile aynı renk kablo alınız ya da beyaz kablo alıp duvara göre boyayın?

Bu ürün bütçenizin çok üzerinde fakat en azından fikir almanız açısından videoya bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışındaki en sağlıklı ve ucuz çözüm kablo çekmeniz olacaktır.
Ugreen Cat6A Slim 10 Gbps Ethernet Kablosu 10 Metre bu kabloyu öneririm. Ben de bu kabloyu kullanıyorum ve ince bir kablo. Çok bir görüntü kirliliği oluşturmuyor. Köşelerden düzgünce götürürseniz fark edilmez bile.

Bu çivi gibi kablo tutucu ile tavana tuttrun ya da evinizde su videoya eklendiğinde varsa onun içinden de elektrik tesitati ve internet tesisatı geçiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı