Kablo düzeni nasıl olmuş?

Kablo dediğin öyle olmalı :). Benimkiler bir ara ekran kartının üzerine yığılmıştı, yukarı doğru attım bu seferde işlemci fanına değmeye başladı. Şimdide sağ yukardan bir tane cırt kelepçe attım kabloları pazarcı çadırı gibi gerdirdim öyle duruyor. Hani düzenli olsa ne dağınık olsa ne bana göre :)
Tek sıkıntı kablo bazen fana sürtüyor. :) Tır tır tır ses geliyor. Anlıyorum ki el atmam lazım, iki sallıyorum kabloları düzeliyor.:)

Tek sıkıntı kablo bazen fana sürtüyor. :) Tır tır tır ses geliyor. Anlıyorum ki el atmam lazım, iki sallıyorum kabloları düzeliyor.:)
Ben de kablonun biri kelepçeye yetişmedi boşta duruyor. Ses gelince camın içinden bakıyorum sürtme falan varsa kasayı sola doğru hafif yatırıp iki sallıyorum kablonun yönü değişiyor. Ses gidiyor :)

Ben de kablonun biri kelepçeye yetişmedi boşta duruyor. Ses gelince camın içinden bakıyorum sürtme falan varsa kasayı sola doğru hafif yatırıp iki sallıyorum kablonun yönü değişiyor. Ses gidiyor :)

Hocam bilgisayar kapağını açın, yan yatırın kabloları bir iple tavana bağlayın. Kesin çözüm.

Fena değil

Dosya Ekleri

• 67018372-DCF0-41B9-9C66-A8B901D76612.jpeg
    67018372-DCF0-41B9-9C66-A8B901D76612.jpeg
    176 KB · Görüntüleme: 38
Keşke ben de böyle yapabilseydim, güzel olmuş bu arada.

Biraz daha düzenledim. İstediğim gibi oldu diyebilirim.
Hocam gayet güzel olmuş sadece gözüme takılan RGB mode kablosu ve adaptorü çarptı tavsiye olarak bende çirkin durduğundan ve sürekli ön kapağı açmamak için 2 gün önce PCI kapaklarının en altakini söküp kabloyu anakartın altındaki deliklerden geçirerek oradan çıkarttım kabloyu sıkıştırdım dışarıya verdim kapakçığı takarken kablo hasar görmesin diye kıç kısmını hafiften yamulttum hem dışarıda oldu hem de görüntü bozulmadı tavsiye ederim.

Arkaya attım. RGB kablosunu (kontrocü sol altta). Geç oldu ön kısmı yarın çekip paylaşacağım.
Keşke ben de böyle yapabilseydim, güzel olmuş bu arada.
Neden yapamadınız? Çok basit yerlerini bilirsen.

Dosya Ekleri

• 26D41CEF-D162-4A03-841A-8603FC345C7D.jpeg
    26D41CEF-D162-4A03-841A-8603FC345C7D.jpeg
    239,6 KB · Görüntüleme: 37
  • 3A648960-869E-412D-BC7F-A35F08E603F0.jpeg
    3A648960-869E-412D-BC7F-A35F08E603F0.jpeg
    239,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Hocam bilgisayar kapağını açın, yan yatırın kabloları bir iple tavana bağlayın. Kesin çözüm.
Onu cırt kelepçeyle yaptım da cpu fan kablosu kısa, sağa sola sıkıştırıyorum, yerinden çıkınca fana çarpıyor.
Abi en güzeli bu hiç kasayla falan uğraşmaya gerek yok. Aslında bende böyle yapacaktım da eve sürekli küçük çocuk gelip gidiyor, bende bilgisayarı hiç kapatmıyorum. Müptezelin biri parmak atar elektrik çarpar diye yapamıyorum.

@Poyraz Kuzgun çok toz tutuyor böyle kullanınca da. İçecek dökülme riski de cabası. Cooler Master'ın HAF kasaları gibi yüksek hava akışlı kasa olacak kasa kullanıcaksak o yan panele fan koymak 5 derece ve üzerinde etkiliyor ekran kartı sıcaklığını.

@FarqueS toz önemli değil de sıvı dökülme sıkıntısı için elimde kompozit vardı, anakartı üzerine sabitleyip duvara montajlamayı düşündüm, monitörün üstüne doğru. PSU ağır geliyor ne kadar iyi sabitlesen de ansızın düşme ihtimali var. Bide ekran kartı sabitlenmeyince aşağı doğru eğilip PCI girişini kırabilir. Yani ekran kartını yükselticem nakite ihtiyacım var. Uzay montajı yapıp kasayı elden çıkarmak istiyorum ama sistemi zarar görmeden muhafaza edecek bir yer bulamadım.

Geri
Yukarı