Kali Linux "var olan bir sabit disk dosyası kullan" seçeneğiyle kurmak bir fark oluşturur mu?

masad34

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iki tane Kali Linux yaptım. Birini direkt VirtualBox ve Kali Linux yükleyip, Kali Linux yüklediğim dosyanın içinden mavi simgeli olana bastım öyle kurdum. Başlattım, diğerini ise kurarken VirtualBox'a girip yeni seçeneğine tıklayıp önce çıkan birkaç adımı geçtikten sonra bir adım geldi. Oradan var olan bir sabit disk dosyası kullan seçeneği ile kurdum. Birinci ile ikinci arasında fark olur mu? (ikincisinde büyük ihtimal hata yaptım çünkü izlediğim videodaki adam D diskine Kali Linux adında bir dosya kurup internetten indirdiği Kali Linux dosyasının içindeki turuncu ve mavi simgeli dosyaları kendi kurduğu Kali Linux adlı dosyaya kopyalıyordu. Ancak bende böyle hata verdi ve direkt indirdiğim dosyanın içindeki turuncu dosyayı kullanmak zorunda kaldım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin şu anki kurulumun ile live linux şeklinde kullanabilirsin yani kurmadan deneme şeklinde. Var olan disk dosyası kullan seçeneğinde disk dosyası seçmezsen sanal makinanın hdd'si olmaz. Makine ayarlarından depolama bölümünden yeni disk ekleyip kurulum yapabilirsin. Kurduktan sonra kurulum cd'sini çıkartman iyi olur.

Senin şu anki kurulumun ile live linux şeklinde kullanabilirsin yani kurmadan deneme şeklinde. Var olan disk dosyası kullan seçeneğinde disk dosyası seçmezsen sanal makinanın hdd'si olmaz. Makine ayarlarından depolama bölümünden yeni disk ekleyip kurulum yapabilirsin. Kurduktan sonra kurulum cd'sini çıkartman iyi olur.
Hocam Kali Linux diye dosya oluşturup turuncu dosyayı onun içine atıp var olan sanal disk dosyası olarak seçmezsem olur mu? Direkt yüklediğim dosyanın içindekini seçsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı