Kali Linux Wi-Fi adaptör kurulumu

O klasörün içindeyken boş yere sağ tıklayıp terminali açın.
Kod:
sudo make
Kod:
sudo make install
Bu kodlarla kurmayı deneyin.
Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

O klasörün içindeyken boş yere sağ tıklayıp terminali açın.
Kod:
sudo make
Kod:
sudo make install
Bu kodlarla kurmayı deneyin.
Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
install: cannot stat 'rt5572sta.ko': No such file or directory
make[1]: *** [Makefile.6:537: install] Error 1
make[1]: Leaving directory '/home/msh/Downloads/DPO_RT5572_LinuxSTA_2.6.1.3_20121022/os/linux'
make: *** [Makefile:481: install] Error 2

Bu hatalar çıkıyor.

install: cannot stat 'rt5572sta.ko': No such file or directory
make[1]: *** [Makefile.6:537: install] Error 1
make[1]: Leaving directory '/home/msh/Downloads/DPO_RT5572_LinuxSTA_2.6.1.3_20121022/os/linux'
make: *** [Makefile:481: install] Error 2

Bu hatalar çıkıyor.
Tıkandık artık.
Sosyal'de de daha önce sonuç alınmayan konular var.

Bilgisayar nedir?
PCI-e kartlar sorun çıkarmaz.
USB adaptör olarak da RTL8811CU/8821CU gibi chipsetli adaptörlere git ile kurulum yapabiliyoruz.
Elinizdekini satıp yeni bir karta geçmenizi öneririm. İade şansı olanlar da iade etsin bence.

Tıkandık artık.

Bilgisayar nedir?
USB adaptör olarak da RTL8811CU/8821CU gibi chipsetli adaptörlere git ile kurulum yapabiliyoruz.
Elinizdekini satıp yeni bir karta geçmenizi öneririm. İade şansı olanlar da iade etsin bence.
Dediğiniz modelde monitör mod desteği var mıdır?

Tıkandık artık.

Bilgisayar nedir?
Yani çalışıyor ama 5 dk de bir kopuyor. Tak çıkar yapınca düzeliyor. Sonra yine gidiyor.

Usb çok ısınıyor acaba ondan dolayımı kopuyor?

Son düzenleme:
Dualboot ile kurduğum Kali Linux'a Wi-Fi adaptör aldım. İnternetteki bütün kurulum videoları sanal makinelar için. Dualboot için kurulum videosu bulamadım. Nasıl kurabilirim?

@Linux Aliskanligi
@Linuxginar

Bunu da deneyelim.
sudo apt install gdebi wget https://archive-8.kali.org/kali/pool/non-free/f/firmware-nonfree/firmware-misc-nonfree_20210818-1_all.deb gdebi firmware-misc-nonfree_20210818-1_all.deb

Konuyu hortlatmak gibi olmasında sorun VMware'nin sürümünde benzeri bir hatayı bende yaşadım. Denemediğim yol kalmadı sinirden çıldırma noktasına geldim. Derken VMware 1.7, 002 sürümünden 16 sürümüne geri düştüm sorun düzeldi.
Umarım işinize yarar bu çözüm :)

Geri
Yukarı