Kaliteli bir üniversite için uzun yol çekilir mi?

Son 1 yılımı Menemen'den tınaztepe'ye giderek geçirdim, yani günümün ortalama 4 saati yolda geçti. Şimdi ise yaz okulunda Dikili'den tınaztepe'ye gidiyorum ve bu da bana günlük en az 7 saat toplu taşımaya maal oluyor. Şunu temenni ederim ki git gel 2 saatten fazlasını bir öğrencinin bünyesi kaldıramıyor, ciddi anlamda uyku ve dikkat problemi yaşarsın.

Yani gidiş geliş hocam. Ben öyle anladım.

Hangi üniler hocam?
birisi türk alman üniversitesi diğeri ise marmara üniversitesi sıralama 8k

Biliyorum dostum ama haftada 3 gün gitsen yine git gel 4 saat az mı?
o da dogru

Haklısın bende bir dönem o şekilde gidiyordum okula 2 saat git 2 saat gel 4 saat yolda geçiyordu bir yerden sonra zor gelmeye başladı daha yakın bir okula yatay geçiş yaptım.
anladım yani uzun olana gitme diyorsun

Son 1 yılımı Menemen'den tınaztepe'ye giderek geçirdim, yani günümün ortalama 4 saati yolda geçti. Şimdi ise yaz okulunda Dikili'den tınaztepe'ye gidiyorum ve bu da bana günlük en az 7 saat toplu taşımaya maal oluyor. Şunu temenni ederim ki git gel 2 saatten fazlasını bir öğrencinin bünyesi kaldıramıyor, ciddi anlamda uyku ve dikkat problemi yaşarsın.
öyle mi diyorsn bir sene şey ypasam sonra eve çıkarım zaten

İyi karar vermek lazım. Planını düzgün yapıp kendini ona göre ayarla bence. Plansız ve ilerisini göremediğin şeyler zulüm oluyor bir yerde.
kesinlikle öyle ve karar verdikten sonra geriye kalanı düşünmeyeceğim

@Suspect_34 Hocam hangi bölüm? Ben ikisi de iyi üni diye biliyorum. Ne kadar fark olabilir ki?kan
@Suspect_34 Hocam hangi bölüm? Ben ikisi de iyi üni diye biliyorum. Ne kadar fark olabilir ki?
knk türk alman üniversitesin de iktisat veya marmara üniversitesin de yönetim bilişim sistemleri eğer iktisata gidersem hazırlık dışında geri kalan müfredatı kolay rahat bir şekilde yapay zeka algoritması üretmeye vaktim kalır diye düşünüyorm burda iyi diye kast ettiğim türk alman üniversitesi. sizin görüşnüüz nedir acaba

@Suspect_34 Hocam hangi bölüm? Ben ikisi de iyi üni diye biliyorum. Ne kadar fark olabilir ki?
knk türk alman üniversitesin de iktisat veya marmara üniversitesin de yönetim bilişim sistemleri eğer iktisata gidersem hazırlık dışında geri kalan müfredatı kolay rahat bir şekilde yapay zeka algoritması üretmeye vaktim kalır diye düşünüyorm burda iyi diye kast ettiğim türk alman üniversitesi. sizin görüşnüüz nedir acaba

biri ister istemez diğerinden daha iyi oluyor üniveristedeki ögrenci azlıgı sana daha fazla imkan açyor hazırlık sonunda testdaf sınavına sokuyor uluslararsı almanca yeterlilik normalde 150-200euro üni sana 5tane hak tanıyor yurt dışı düşünmüyorm ama gözü kapalı millet yurt dışına gidebilioyr çift diploma v.s veriyor berlin üni v.s berlin üni en basiti boundan daha iyi

Aynı durumu kendim yaşıyorum. Evet yorucu bir şey ama kaliteli eğitim için değer.
hangi üniversite hocam?

@Kaptan.S @Suspect_34 Üniversite, lise gibi değil haftanın 5 günü sabah-akşam gidip gelmiyorsun.
hocam hazırlıgı haftanın beş günü

Son düzenleme:

Geri
Yukarı