Kaliteli, Müzik ve Oyuncu için Kulaküstü Kulaklık Tavsiyesi

Daha önce bir çok kulaklık denedim. Yanlış anlamayın 20 TL verdiğim kullaklıkta aynıydı “yanma hissi hariç” 300,400 TL verdiğim kulaklıkta aynıydı. Bende sizin gibi ses konusuna çok önem veririm en son paraya kıyıp. Ses çıkışlı ve kumandalı bir monitör aldım. Açıyorum son sesi her şey net. Ayrıca İphone kullaklığı öneririm. Çoğu sesi veriyor. 🙂

Sennheiser HD660 ses yetersiz gelirse SMSL Audio M3 alırsınız yanına.
Mikrofonu da ayrıca alırsınız.

Şirketler kulaklıkların üzerine GAMING yazıp 2 katı fiyatına satıyorlar. Kulaklığı bu iş ile uğraşan markalardan almamız lazım. Kasaba gidip de meyve satın almıyoruz değil mi?
HyperX ve Cooler Master son zamanlarda doğru hamleler yapıyor HyperX Cloud 2, Cooler Master mh751 gibi. Örneğin mh751 aslında takstar pro 82 ve uzerine bir mikrofon eklemişler.
Ben Takstar Pro 82 ve syba sonic kullaniyorum ve memnunum. Fakat bütçem 5000 lira olsaydı farklı kulaklıklara yönelirdim.

Hocam sadece kulaklık bakmak yerine ses kartı veya kulaklık amfisi bakmanızı da tavsiye ederim. Ben de bunları araştırmıştım, kulaklık ne kadar iyi olursa olsun onu besleyecek bir ses kartı veya amfi olmadan bir işe yaramayacağını söylüyorlardı. Anakartlardaki ses yongaları pek de kaliteli değil. Sadece sesi verebilmek için varlar. Ayrıca aynı fiyata alacağınız kablosuz kulaklık, aynı fiyata alacağınız kablolu kulaklık ve ses kartı/amfi kadar kaliteli olmayacaktır. Şarkı dinlemek için Hi-Res bir kulaklık (Hi-Res şart değil, Hi-Res olmayıp iyi olan kulaklıklar da var) ve onu besleyebilecek kaliteli bir ses kartı/amfi almanızı tavsiye ederim. Bir de şarkıları YouTube, Spotify gibi yerlerden MP3 (Spotify Premium ile MP3 320kbps dinleyebiliyorsunuz, bu da YouTube'dan daha iyi) dinlemek yerine Tidal gibi yerlerden FLAC olarak alıp dinlemenizi öneririm.

Asus Fusion 700 modeline baktın mı?
Baktım, centrion modeline de baktım.
Sennheiser HD660 ses yetersiz gelirse SMSL Audio M3 alırsınız yanına.
Mikrofonu da ayrıca alırsınız.

Şirketler kulaklıkların üzerine GAMING yazıp 2 katı fiyatına satıyorlar. Kulaklığı bu iş ile uğraşan markalardan almamız lazım. Kasaba gidip de meyve satın almıyoruz değil mi?
HyperX ve Cooler Master son zamanlarda doğru hamleler yapıyor HyperX Cloud 2, Cooler Master mh751 gibi. Örneğin mh751 aslında takstar pro 82 ve uzerine bir mikrofon eklemişler.
Ben Takstar Pro 82 ve syba sonic kullaniyorum ve memnunum. Fakat bütçem 5000 lira olsaydı farklı kulaklıklara yönelirdim.
Bakıyorum şimdi hocam, gerçekten işim çok kolayladı. En azından hiç bi özellikten kısmak zorunda değilim artık.
Hocam sadece kulaklık bakmak yerine ses kartı veya kulaklık amfisi bakmanızı da tavsiye ederim. Ben de bunları araştırmıştım, kulaklık ne kadar iyi olursa olsun onu besleyecek bir ses kartı veya amfi olmadan bir işe yaramayacağını söylüyorlardı. Anakartlardaki ses yongaları pek de kaliteli değil. Sadece sesi verebilmek için varlar. Ayrıca aynı fiyata alacağınız kablosuz kulaklık, aynı fiyata alacağınız kablolu kulaklık ve ses kartı/amfi kadar kaliteli olmayacaktır. Şarkı dinlemek için Hi-Res bir kulaklık (Hi-Res şart değil, Hi-Res olmayıp iyi olan kulaklıklar da var) ve onu besleyebilecek kaliteli bir ses kartı/amfi almanızı tavsiye ederim. Bir de şarkıları YouTube, Spotify gibi yerlerden MP3 (Spotify Premium ile MP3 320kbps dinleyebiliyorsunuz, bu da YouTube'dan daha iyi) dinlemek yerine Tidal gibi yerlerden FLAC olarak alıp dinlemenizi öneririm.
Not ettim hocam, sağolun.

Son düzenleme:
Daha önce bir çok kulaklık denedim. Yanlış anlamayın 20 TL verdiğim kullaklıkta aynıydı “yanma hissi hariç” 300,400 TL verdiğim kulaklıkta aynıydı. Bende sizin gibi ses konusuna çok önem veririm en son paraya kıyıp. Ses çıkışlı ve kumandalı bir monitör aldım. Açıyorum son sesi her şey net. Ayrıca İphone kullaklığı öneririm. Çoğu sesi veriyor. [emoji846]
Hangi kulaklığı kullanıyorsunuz şu anda?

Kesinlikle katılıyorum. Ben az daha güzel müzik ve oyun oynatsın uğruna yayıncı bile olmadığım halde 5000 tl civarını gözden çıkaracaktım. Gerçi yayıncıların bile alması yanlış şöyle bir düşününce... Gaming ürünlerin amacını farketmeden önce, iyiki yazmışım buraya konuyu burada açmasaydım technopat kardeşlerim 3000₺ wireless arctis proyu almıştım. Sony'nin bir kulaklığı var 1400₺ civarı daha bugün keşfettim 3hz-100khz arası hız destekliyor. Diğer değerleri de hiç fena değil. Ben bu değerleri görünce ne yaptığım bünyeme tır çarpması etkisinde sarsıntı yaptı. Gaming oyuncu kulaklıklarının bir amacı var, tamam. Fakat fazlası hiç bir mana ifade etmiyor. O en mükemmel olarak seçilen arctis pronun ses kalitesi 3000₺ fiyata değmiyor. Kaliteli bir markanın yine steelseries hyperx ve başka bir marka olabilir giriş seviye kulaklığı yetiyor arkadaşlar. Zaten SN-R4 modelinden arctis 5 modeline geçtiğimde iyi bir kulaklığa beni para vermeye iten kulaklıkların arasında 1-2 özellik dışında birşey farkedememem oldu.(rahatlığı, sanal surround ve ses kalitesindeki ufak gelişme) Güzel müzik arayışlarım gaming ürünlerinin dışında sürecektir, kulaklığıma karar verdikten sonra burada bahsederim. Sağlıcakla kalın arkadaşlar, İyi Sosyaller. :)
Sony'nin hangi kulaklığı hocam paylaşır mısınız? Bende kulaklık arayışına girdim.

Arctis 5 almayı düşünüyorum. Gerçekten dediğiniz kadar kötü mü? Sonuçta ucuz ürünler değil paramı boşa harcamak istemem.

Sony'nin hangi kulaklığı hocam paylaşır mısınız? Bende kulaklık arayışına girdim.
MDR-1A modeli. Gayet güzel bir kulaklık. Bunu almayı düşünüyorum.
Arctis 5 almayı düşünüyorum. Gerçekten dediğiniz kadar kötü mü? Sonuçta ucuz ürünler değil paramı boşa harcamak istemem.
Parasına değecek tek özelliği var kulaklığın hocam, çok rahat. Aşırı rahat ve kafamdan kayıyor "bazen" kafamı aşağı yukarı oynattığımda. Maalesef ben paramı boşa harcadım. Bu benim kulaklığın güzelliğini algılayamamamdan kaynaklanmıyor. Steelseries yine yapmış kulaklığı fakat gaming kulaklık işin içine girince olay çok kötü olmuş. Kulaklığın sadeliği, ışıklandırması, konforu, ağırlığı mükemmel fakat bunların hepsi yan istekler, insanın bir kulaklıkta bakacağı iki genel şey, ne kadar kaliteli ses veriyor ve ne kadar güçlü ses veriyor haksız mıyım? Bunun yerine arctis raw alsaymışım isteklerimi tepe tepe karşılayacakmış. Şimdi de dünya gerçeklerine gelelim, kullandığım kadarıyla arctis 5; bir yere dokunmasıyla bile soyulmaya başlayan, fiyatının ses kalitesini vermeyen, ışıklandırmasının arada bozulduğunu gözlediğim ve usbyi defalarca çek tak yapmak zorunda kaldığım ve maalesef en önemlisi verdiğim 700₺ ile içime sinmeyen bir kulaklık. Ayrıca ses kasma sorunu var kulaklığın bantları deri olmadığından dolayı. Alırken çok heyecanlıydım oysaki bu kulaklıktan neler umutlanmıştım. Hatta bu konuyu açma sebebim bu. Bu kulaklığın veremediğini diğerleri neden versin gerekiyorsa 5000₺ veririm güzel bi kulaklık alırım diye düşünmemdi. Gaming ürün olunca maalesef 300₺ lik ürünler yetiyormuş.
Çok sık müzik dinleyen ve imkanı olan insanlar bu kulaklıktan almalı. Mükemmel bir şey.
Ah birde sesi 90 dB olmasaydı...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı