Kaliteli termal macun önerisi

retributive

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo LOQ 15APH8
AMD Ryzen 7 7840HS, NVIDIA Geforce RTX 4060 Laptop, Crucial 32 GB 5600 MHz DDR5 RAM, Kioxia 1 TB NVMe M.2 SSD + Kioxia Exceria Plus G2 2 TB NVMe M.2 SSD, 1920x1080p 144 Hz G-SYNC, Nahimic Audio, Windows 11 Home
Meslek
Android Yazılım Geliştirme ve Tasarlama
RAM
A-DATA 3200 MHz DDR
Ekran kartı
Nvidia Geforce RTX 3050 Ti Laptop
Anakart
MS-17L4
İşlemci
Intel Core i7-12700H
Merhaba sosyal'liler,

MSI katana GF76 12ud model laptopum için şöyle mk/w değeri yüksek bir termal macun almak istiyorum. Var mı önerileriniz? Aklımda şu an Thermal Grizzly Kryonaut 12.5 W model var. Başka önerileriniz var mı Türkiye'de halihazırda satışta olan? MSI'nın kendi termal macunları aşırı dandik, 95 derecenin altına inmiyor işlemci Turbo fanlarda.

MS-17L4
A-data 16+16 GB 3200 MHz DDR4 RAM.
Intel Core i7-12700H
NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti laptop 60W.

Editör acaba şu üst tarafı düzeltebilir mi acaba tam doldururken entera basmış bulundum. Alta düzenle yaparak ekledim.

Son düzenleme:
Termal macun büyülü bir şey değil. O işlemciler 90-100 derece arasında çalışır en kalitesini kullansan da öyle olacak bunu kabullenmen gerekiyor. Ha yine de kaliteli kullanmanın faydası olur tabi onun için Thermal Grizzly kullanabilirsin.

Thermal Grizzly iyidir. MX-4 önerenler olacaktır mutlaka. MX-4 önermiyorum.

Usta evet MX-4 test videolarına baktım bir çok macunun gerisinde kalıyor. Benim bu laptopun kasa yapısı da termal bakımdan sorunlu olduğu için soğutucu bile soğutamıyor. Pulsar'ın sıvı metali vardı çok iyi soğutuyordu ama ağzım yandı onda soğutucu blok çöp oldu serviste sıfırıyla değişti.😄

Merhaba sosyal'liler,

MSI katana GF76 12ud model laptopum için şöyle mk/w değeri yüksek bir termal macun almak istiyorum. Var mı önerileriniz? Aklımda şu an Thermal Grizzly Kryonaut 12.5 W model var. Başka önerileriniz var mı Türkiye'de halihazırda satışta olan? MSI'nın kendi termal macunları aşırı dandik, 95 derecenin altına inmiyor işlemci Turbo fanlarda.

MS-17L4
Intel Core i7-12700H

Editör acaba şu üst tarafı düzeltebilir mi acaba tam doldururken entera basmış bulundum. Alta düzenle yaparak ekledim.

Laptopta sıvı metal al, gidip de termal macun yatırımı yapma. Önermiyorum, sıvı metal pahalı mı bilmiyorum fakat serin çalışmasını istiyorsan kesinlikle sıvı metal al.

Termal macun büyülü bir şey değil. O işlemciler 90-100 derece arasında çalışır en kalitesini kullansan da öyle olacak bunu kabullenmen gerekiyor. Ha yine de kaliteli kullanmanın faydası olur tabi onun için Thermal Grizzly kullanabilirsin.

Nasıl değil? Hiç test videolarına bakmadın herhal, az ucuza kaç bak bakayım 100 derecenin altına iniyor mu😄🤦‍♂️

Merhaba sosyal'liler,

MS-17L4
Intel Core i7-12700H

MX-4 kullanıyorum. Çok memnunum en ağır oyunlarda dahi 65 dereceyi geçmiyor. Tabi soğutma sisteminin de etkili olması gerekiyor fakat deneyimlediğim kadarıyla wipaste termal macundan uzak dur. 100 dereceyi gördü işlemci onu kullandığımda.

Laptopta sıvı metal al, gidip de termal macun yatırımı yapma. Önermiyorum, sıvı metal pahalı mı bilmiyorum fakat serin çalışmasını istiyorsan kesinlikle sıvı metal al.

Evet sıvı metal alıp uyguladım, klavyeye gazoz döktüğümde servise gitti ve öğrendim ki sıvı metal soğutucu blok üzerinde olduğu gibi kurumuş blok değişecek dediler eskisini istedim gönderdiler kendi gözlerimle gördüm bir daha asla almam.

Nasıl değil? Hiç test videolarına bakmadın herhal, az ucuza kaç bak bakayım 100 derecenin altına iniyor mu😄🤦‍♂️
Bu ülkede niye herkes her şeyi direkt anlıyor ? Ben şunu demek istedim, işlemci 90-100 derece arasında çalışacak zaten kaliteliyi sürsen 90 olur normal sürsen 95-100 olur ama her türlü yüksek ısıda çalışır. Arkadaş büyük ihtimalle termal macun ile ısısının 90 derece altına inmesini bekliyor bende macunun büyülü bir şey olmadığını belirtmek istedim.

Geri
Yukarı