Kalori açığı oluştursam da kilo veremiyorum

ququwi

Femtopat
Daha fazla  
15 yaşındayım fazla kiloluyum. 132 idim yaklaşık 2 ayda 119 120'lere düştüm ama cok yavaş kilo veriyorum. Günde sadece tek ogun yapsam da 1000 kalori aldım mesela dün 119'dum şimdi 120 olmuşum. Cok garip degil mi? Cok hareketli biri değilim sadece okula git gel hafta sonu da spor yapıyorum. Bence sorun tuvalete cıkamamdan kaynaklı diye düşünüyorum. 3 günde 1-2 günde 1 falan cıkıyorum tuvaletlere. Ne yapabilirim? Günde 2 litre su iciyorum, ortalama 1,5 falan.

Yazmayı unuttum bir de dışarıdan hiçbir gıda tüketmiyorum. Paketli saglıksız ürünleri, pirinc, un, nişasta, guluten, LED'e beslenmiyorum. Gene kilo veremiyorum. Acayip derecelerde başım dönüyor sırf bu yüzden. Öncesinde sadece bakkaldan yerdim şimdi yemiyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bilgili olduğum bir konu değil ama yine de net olan bir şey var, tek başına kalori açığı oluşturmak çoğu zaman yeterli değildir. Hareketi çoğaltın, dışarıda daha çok zaman harcayın. Günlük olarak birkaç saatlik bir yürüyüş yeterli olur sanıyorum. Ayrıca not olarak düşeyim, tek öğün yiyip kendinizi zorlamanıza da gerek yok, öğünlerinizin sağlıklı olmasına ve çok hareket etmeye dikkat edin yeterli.

Sadece hafta sonu yetmez. Kilo vermek için haftada 4 gün spor yapmak gerekir. Bir spor salonuna yazılıp kilo vermek istediğinizi belirtin ve ona göre bir diyet ile spor programı hazırlasınlar. Az yemek yemek de başınızın dönmesine sebep olur. Yeterli besleyicilikte tüketim yapmazsanız kas kaybı yaşarsınız ve güçsüzleşirsiniz.

Geri
Yukarı