Kalp çarpıntısı neden olur?

sares111

Centipat
Nadiren kalbim öyle bir tekliyor ki sanki kaburgalarımdan sıyrılıp göğsümden çıkaçakmış gibi hissediyorum ya da sağa sola yukarı aşağıya kayıyor gibi hissediyorum.
Bu soruyu bur da sormam saçma ve gereksiz ama çok nadir olduğu için doktora da gitmek istemiyorum şu anda sıklaşırsa gitmeyi düşünüyorum öncelikle sizin fikirlerinizi alırsam iyi olur diye düşündüm (ayda 2-3 kez yaşıyorum bu durumu ve eskiden daha çok yaşıyordum)

Ayrıca OKB bu duruma sebep olabilirmiş diye duydum bana zaten OKB teşhisi konmuştu ne yapayım şimdi bu durum düzelmeyecek mi?

Son düzenleme:
Nadiren kalbim öyle bir tekliyor ki sanki kaburgalarımdan sıyrılıp göğsümden çıkaçakmış gibi hissediyorum ya da sağa sola yukarı aşağıya kayıyor gibi hissediyorum.
Bu soruyu bur da sormam saçma ve gereksiz ama çok nadir olduğu için doktora da gitmek istemiyorum şu anda sıklaşırsa gitmeyi düşünüyorum öncelikle sizin fikirlerinizi alırsam iyi olur diye düşündüm (ayda 2-3 kez yaşıyorum bu durumu ve eskiden daha çok yaşıyordum)

Ayrıca OKB bu duruma sebep olabilirmiş diye duydum bana zaten OKB teşhisi konmuştu ne yapayım şimdi bu durum düzelmeyecek mi?
Kalp krizi geçirebilirsin her şey olabilir. Saçma ve gereksiz değil git doktora görün. Benim sanal arkadaşım da zamanında kalp krizi geçirmiş.

Kaç yaşındasın?

15 yaşındayım.

Günde 10 defaya kadar olan çarpıntı normal sayılıyor hem de bu yaşlarda, ama senin söylediklerin daha farklı, abartmıyorsan eğer kesinlikle bir doktora görünmende fayda var. Ayrıca OKB'de çarpıntı yapabilir ama o daha hafif ve sıktır. Bu durumdan endişe duyuyorsan yanında kalp atış hızını ölçen bir cihaz bulundurmanı tavsiye ederim. Düzenli olarak kullandığın bir ilaç var mı?

Günde 10 defaya kadar olan çarpıntı normal sayılıyor hem de bu yaşlarda, ama senin söylediklerin daha farklı, abartmıyorsan eğer kesinlikle bir doktora görünmende fayda var. Ayrıca OKB'de çarpıntı yapabilir ama o daha hafif ve sıktır. Bu durumdan endişe duyuyorsan yanında kalp atış hızını ölçen bir cihaz bulundurmanı tavsiye ederim. Düzenli olarak kullandığın bir ilaç var mı?

Yok teşekkürler

@sares111 senin yaşamış olduğun durum büyük ihtimalle ekstrasistol böyle şey gibi oluyor değil mi anlık kalbin duruyormuş sonrasında ise sert bir şekilde tekaradan atıyormuş gibi oluyor genelde zararsızdır ama yine de doktora gidip bir muane olman gerekli eğer muane olup böyle bir teşhis aldıysan geri döner misin.

@sares111 senin yaşamış olduğun durum büyük ihtimalle ekstrasistol böyle şey gibi oluyor değil mi anlık kalbin duruyormuş sonrasında ise sert bir şekilde tekaradan atıyormuş gibi oluyor genelde zararsızdır ama yine de doktora gidip bir muane olman gerekli eğer muane olup böyle bir teşhis aldıysan geri döner misin?

Evet öyle kalbim anlık durdugundada nefesim kesiliyor.

Evet öyle kalbim anlık durdugundada nefesim kesiliyor.

Şu aralar olmuyor ama.

Geri
Yukarı