Kamera için S23 Ultra vs Xiaomi 14

Bu iki model arasında tabiki de S23 Ultra. Ancak arkadaşlarında dediği gibi Magic 6 Pro alınabilir. Ama Magic 6 Pro’nun ön kamerasında 4K 60 FPS video kaydı yok. Bu bence büyük bir eksiklik. Alınmaması için geçerli bir sebep.
S23 her türlü. Raw ile çekebiliyorsunuz yapay zeka editsiz. Xiomiye cidden o paralar verilmez.
Yapay zeka ve editsiz? S23 Ultra kullanmadınız sanırım. Yanlış bilgi veriyorsunuz. Yapay zeka kapatılmıyor bile. Bilgili olduğunuz konularda yorum yapın.

S23 her türlü. RAW ile çekebiliyorsunuz yapay zeka editsiz. Xiaomi'ye cidden o paralar verilmez.

Xiaomi'de Ultra RAW kayıt yapabiliyor. Ayeıca özellikle belietmiştim o para verilmez vs umurumda değil marka takıntım yok kaliteli cihazsa kullanırım.

Tüm markalara objektifseniz ikisi de olur. Boyut ve donanım farklılıkları da var. Onlar hesaba katılmalı. Mesela kalem sizin işinize yarayacaksa, tabletvari bir kullanım uyarsa S23 Ultra daha uygun olur.

Diğer taraftan Xiaomi 14 alıp kullananların genelde memnun olduğunu görüyorum. Gidip epey sayfası altına bakıldığında aksini söyleyen ve markayı kötüleyen art niyetli kişiler de var.

Hülasa her iki cihaz da memnun eder. Yukarıda denildiği gibi magic 6 Pro da düşünülebilir. Bir mağazaya gidip bu cihazları bizzat incelemenizi öneririm. Ayrıca YouTube'dan detaylı karşılaştırma videolarına bakabilirsiniz. Karar sizin.

Magic 6'ya çıkacak bütçem yok zaten sınırlardayım. S23 Ultr'yı deneyimledim kamerası çok güzel ama ben küçük ele oturan kompakt bir cihazı terciu ederim hatta kamerası dışında S23 benim için S23 ultradan daha estetik. Uzun zamandır Huawei kullanıyorum ve yazılımdan memnunum insanların Çin markalarına şu para verilmez bu para verilemez demesi sinir bozucu. Bugün Xiaomi 14 en ucuz 8 gen 3 içeren telefın fiyatının ne olmasını bekliyordunuz ki Exynos 2400'lü S24 bile 38k civarında.

Mağazaya gidip denemenizi bende öneriyorum.

Xiaomi 14 hiçbir mağazada yok zaten artık mağazaların Xiaomi standında Redmi ürünler sergilemesi sinirimi bozuyor adam oraya Xiaomi yazmış leica logosu var gidiyorum Redmi serisi 🤦🏻‍♂️

S23 Ultra varken bu telefonlar yanından bile geçemez kamera açısından.

Hocam ben de çok beğeniyorum ama düz mantık yorum yapıyorsunuz birçok inceleme izledim iki telefonun da kendine has bir tarzı var ve yer yer ikisi de diğerinden daha önde. DxOMark da 2 puan fark vermiş zaten.

Son düzenleme:
Xiaomi'de Ultra RAW kayıt yapabiliyor. Ayeıca özellikle belietmiştim o para verilmez vs umurumda değil marka takıntım yok kaliteli cihazsa kullanırım.

Magic 6'ya çıkacak bütçem yok zaten sınırlardayım. S23 Ultr'yı deneyimledim kamerası çok güzel ama ben küçük ele oturan kompakt bir cihazı terciu ederim hatta kamerası dışında S23 benim için S23 ultradan daha estetik. Uzun zamandır Huawei kullanıyorum ve yazılımdan memnunum insanların Çin markalarına şu para verilmez bu para verilemez demesi sinir bozucu. Bugün Xiaomi 14 en ucuz 8 gen 3 içeren telefın fiyatının ne olmasını bekliyordunuz ki Exynos 2400'lü S24 bile 38k civarında.

Xiaomi 14 hiçbir mağazada yok zaten artık mağazaların Xiaomi standında Redmi ürünler sergilemesi sinirimi bozuyor adam oraya Xiaomi yazmış leica logosu var gidiyorum Redmi serisi 🤦🏻‍♂️

Hocam ben de çok beğeniyorum ama düz mantık yorum yapıyorsunuz birçok inceleme izledim iki telefonun da kendine has bir tarzı var ve yer yer ikisi de diğerinden daha önde. DxOMark da 2 puan fark vermiş zaten.

Telefonu bildiğim için düz mantık yaptım.

İkisi arasından S23 Ultra daha iyidir diye düşünüyorum. Test etmedim cihazları diğer arkadaşlarında dediği gibi gidip test etmek en doğrusu.

Böyle bir habere denk geldim işinizi görürse:

Haklısınız hocam, ama deneme imkanınız olursa deneyin derim belli olmaz.

Düz S23 olsa Xiaomi 14 derdim ama burada söz konusu S23 Ultra. Bence S23 Ultra önde gibi ama ben bu 2 cihazı da deneyimlemedim, bir mağazaya gidip deneyimleyerek alman çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı