YouTube Kanalın açılma tarihi ile şirketin açılma tarihi aynı yıl olmazsa vergi cezası olur mu?

Sleex0x0

Decapat
Daha fazla  
Bir olay varmış, kanalın açılma tarihi ile şirketin açılma tarihi aynı yıl olması gibi falan eğer olmazsa cezalandırılıyormuşuz, tam anlamış değilim.
Benim kanalım 2020 yılında açıldı. Ancak içine 2024 yılında video yüklenmeye başlandı (önceden yüklediğim videolar vardı ancak sildim). Ben de bu cezalandırmaya dahil miyim? Para çekimi yaparsam cezalandırmaya maruz kalır mıyım?

Eğer kanalınız 2020 yılında açıldı ve 2024 yılında video yüklemeye başladıysanız, bu durumun cezalandırılmaya neden olacağını düşünmüyorum. Ancak YouTube'un belirli bir politikasına aykırı bir durum varsa, daha ayrıntılı bilgi sağlamak için YouTube Destek ile iletişime geçmenizi öneririm.

Para çekimi yapmanız konusunda, YouTube Partner Programı'nın gereksinimlerine uyduğunuz sürece, para çekimi yapmanızda bir sakınca olmayacaktır. Şu anda dikkate almanız gereken en önemli şey, kanalınızın YouTube'un tüm kurallarına ve politikalarına uygun olup olmadığını kontrol etmektir.

Bir olay varmış, kanalın açılma tarihi ile şirketin açılma tarihi aynı yıl olması gibi falan eğer olmazsa cezalandırılıyormuşuz, tam anlamış değilim.
Benim kanalım 2020 yılında açıldı. Ancak içine 2024 yılında video yüklenmeye başlandı (önceden yüklediğim videolar vardı ancak sildim). Ben de bu cezalandırmaya dahil miyim? Para çekimi yaparsam cezalandırmaya maruz kalır mıyım?

Kim demişse yanlış bilgi. Ceza almazsınız.

Hayır hocam mesela diğer YouTube kanallarına hiç bakmadınız mı insanlar 2012 de kanalı açıyor 2014 de video yüklüyor.

Eğer kanalınız 2020 yılında açıldı ve 2024 yılında video yüklemeye başladıysanız, bu durumun cezalandırılmaya neden olacağını düşünmüyorum. Ancak YouTube'un belirli bir politikasına aykırı bir durum varsa, daha ayrıntılı bilgi sağlamak için YouTube destek ile iletişime geçmenizi öneririm.

Para çekimi yapmanız konusunda, YouTube partner programı'nın gereksinimlerine uyduğunuz sürece, para çekimi yapmanızda bir sakınca olmayacaktır. Şu anda dikkate almanız gereken en önemli şey, kanalınızın YouTube'un tüm kurallarına ve politikalarına uygun olup olmadığını kontrol etmektir.

Hocam vergiyi de alacağım parayı şirket hesabına atıp oradan kesilmesi gerekiyor değil mi kendim vergi dairesine gidip ödeme şansım var mı?

Hayır hocam mesela diğer YouTube kanallarına hiç bakmadınız mı insanlar 2012 de kanalı açıyor 2014 de video yüklüyor.

Hocam evet benim de böyle ancak örneğin o 2012 de kanalı açıp video yüklemeye başladı ve 2015 de para çekimi yapmaya başladı diyelim, aradaki 3 yılın vergi cezası oluyormuş galiba böyle bir durum varmış. Duyduğumda bana da saçma geldi.

Hocam vergiyi de alacağım parayı şirket hesabına atıp oradan kesilmesi gerekiyor değil mi kendim vergi dairesine gidip ödeme şansım var mı?

Hocam evet benim de böyle ancak örneğin o 2012 de kanalı açıp video yüklemeye başladı ve 2015 de para çekimi yapmaya başladı diyelim, aradaki 3 yılın vergi cezası oluyormuş galiba böyle bir durum varmış. Duyduğumda bana da saçma geldi.

Çok saçma hocam ama arkadaşlar doğru söylüyor vergi cezası olmaz.

@Sleex0x0 hocam eğer ki açtığınız hesap sizden başkasının değilse girmeyin. Zira BAĞ-KUR çıkıyor ve sigortalı değilseniz de durmuyor. En son istisna belgesinden terk yaptım. Kafam rahatladı ama sağlık sigortam gitti. BAĞ-KUR'un da bir aylık primini ödemem gerekmiş. Falan filan en iyisi bir aile üyesinin üstüne açmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı