[Kapalı] Windows 10 Home/Pro x64 21H2 | NTLite ISO

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konudaki sürümleri öneririm fakat siz otomatik sürücü kurulmasını istiyorsunuz, o da bu sürümlerde yok.

Mevcut sürücüleri yedekleyip sonradan yüklerim de sürücüleri bulma veya Update kapalı mı? Videoda başlat vs W7 andırıyor. Windows 10 normal menü görüntüsüne dönebilir miyim ayarlardan? Bir de Home ve Pro arasında fark var mı? Hangisini indirmeliyim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut sürümleri yedekleyip sonradan yüklerim de, videoda başlat vs W7 andırıyor. Windows 10 normal menü görüntüsüne dönebilir miyim ayarlardan? Bir de Home ve Pro arasında fark var mı? Hangisini indirmeliyim? Cevaplarınız için teşekkürler.
Uyarılar bölümünde birçok şeyi belirttim. Örneğin bu sürümlerde Windows'un kendisinde başlat menüsü yok. Open-Shell veya benzeri başlat menüsünü siz kuruyorsunuz. Maalesef W10'un kendi başlat menüsüne dönemiyorsunuz. (Videoda kullandığım Open-Shell)

Home ve Pro olarak ayrı ayrı sunmamın sebebi; Home lisansı olanlar Home'u, Pro lisansı olanlar Pro'yu kullansın diye. Sizde lisans yoksa Home sürümünü indirmeniz yeterli olur.

Konuda belirttiğim uyarıları tek tek okuyun ve kararınızı ona göre verin. Önemli noktalara değindim uyarı bölümünde. (y)

Microsoft Store, başlat menüsü ve paint yok. Başlat menüsü zaman zaman sorun yaşatan bir bileşen olduğundan onu tamamen kaldırdım. Konuya da güncelleme yaparak paint ve open-Shell'i ekledim.

Microsoft hesabıyla oturum açılamayacak, tamamen yerel hesap kullanılacak. Ayrıca input lag etkisi daha da azaldı. :)

Upload bitince Home versiyonunu düzenleyip sonrasında da onu upload etmeye başlayacağım.

Peki Windows 10 etkinleştirmesini nasıl yapabilirim? Ben Windows 10 hesabına giriş yapınca key otomatik giriş yapıyordu. Key'i hatırlamıyorum, Microsoft hesabı otomatik kaydolmuştu. Ya da basit düşünüp önce Windows etkinleştirmesi var mı diye sorayım.

Peki Windows 10 etkinleştirmesini nasıl yapabilirim? Ben Windows 10 hesabına giriş yapınca key otomatik giriş yapıyordu. Key'i hatırlamıyorum, Microsoft hesabı otomatik kaydolmuştu. Ya da basit düşünüp önce Windows etkinleştirmesi var mı diye sorayım.
Tabii ki etkinleştirebiliyorsunuz. Eğer Microsoft hesabınızla bir kere önceki Windows kurulumlarında giriş yaptıysanız o lisans %99 BIOS'a gömülmüştür. Formattan sonra internete bağlanır bağlanmaz etkinleştirme gerçekleşir.

Tabii ki etkinleştirebiliyorsunuz. Eğer Microsoft hesabınızla bir kere önceki Windows kurulumlarında giriş yaptıysanız o lisans %99 BIOS'a gömülmüştür. Formattan sonra internete bağlanır bağlanmaz etkinleştirme gerçekleşir.
Ben 775 pin bir anakartım varken aldım o Windows Key'ini. Şu an 1156 pin bir anakart kullanıyorum. Eski BIOS'a kayıtlıydı fakat ben anakartı değiştirince Microsoft hesabından otomatik Key'i buldu.

Ben 775 pin bir anakartım varken aldım o Windows Key'ini şu an 1156 pin bir anakart kullanıyorum eski BIOS'a kayıtlıydı fakat ben anakartı değiştirince Microsoft hesabından otomatik Key'i buldu.
Lisansı taşımış olması lazım. Eğer taşımadıysa etkinleştirmeniz mümkün değil çünkü bu ISO'larda yerel hesap dışında oturum açamıyorsunuz.

Peki anlamadığım bir noktada şu mesela driverları internetten indirebiliyoruz ama siz diskte saklayın demişsiniz. İnternetten indirince hata mı veriyor?
Bir de çok fazla soru soruyorum ama Windows Edge yok mu sistemde?

Peki anlamadığım bir noktada şu mesela driverları internetten indirebiliyoruz ama siz diskte saklayın demişsiniz. İnternetten indirince hata mı veriyor?
Bir de çok fazla soru soruyorum ama Windows Edge yok mu sistemde?
İnternetten indirebiliyorsunuz fakat ya Ethernet driver'ı otomatik kurulmazsa? Bu yüzden yedekleyin diyorum.

Ayrıca sistemde Edge dahil hiçbir tarayıcı yok. Kullandığınız tarayıcının setup dosyasını da USB'ye vb. yedekleyin.

İnternetten indirebiliyorsunuz fakat ya Ethernet Driver'ı otomatik kurulmazsa? Bu yüzden yedekleyin diyorum.

Ayrıca sistemde Edge dahil hiçbir tarayıcı yok. Kullandığınız tarayıcının setup dosyasını da USB'ye vb. yedekleyin.

Nasıl yükleyeceğime dair bir video var mı? Çünkü flashın içini okumuyor.

Ellerinize sağlık, Microsoft Store olan versiyonu olsaydı kullanabilirdim çünkü Laptoplarda 4:3 çözünürlükte black bar olmadan kullanmak için Intel grafik merkezini kullanmam gerekiyor. Store dışında indiremiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı