Kapanma sorunu olan ekran kartı ile mining yapılır mı?

dyingme

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, kapanma sorunu olan bir RX 580 8 GB kart aldım, bunu rige eklemek istiyorum, termal pedleri yenilenmiş ancak kalın termal ped takılmış, kartın problemi yük altında kendini kapatması, yani WattMan hatasına benzer bir durum, bu kartı rige takmadan önce bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim. Bu kartı rigde kullanabilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining Rig sistemlerden pek anlamam ama eğer kart yük altında kendini kapatıyorsa mining yaparken de kapatır diye tahmin ediyorum. Mining yaparken de full yük altında giriyor çünkü.
mining yaparken yük altına giren ekran kartının belleği yani ramleri, işlemcisi değil, o yüzden deneyimi olan arkadaşlardan bilgi istiyorum.

Kalın termal ped kullanılan kartlarda mining dahil sorun oluyor. VRAM kısmına kalın ped koyuyorlar o kısmı soğutmaya çalışırken çekirdek ile blok arası açık kalıyor ve kart soğumuyor korumaya düşüyor. Uygun ped kullanıp ısı sorununu çözerseniz rige bağlayıp kullanabilirsiniz.

mining yaparken yük altına giren ekran kartının belleği yani ramleri, işlemcisi değil, o yüzden deneyimi olan arkadaşlardan bilgi istiyorum.
Dediğim gibi mining rig'lerden pek anlamıyorum. Sadece tahminimi belirttim.

Kalın termal ped kullanılan kartlarda mining dahil sorun oluyor. VRAM kısmına kalın ped koyuyorlar o kısmı soğutmaya çalışırken çekirdek ile blok arası açık kalıyor ve kart soğumuyor korumaya düşüyor. Uygun ped kullanıp ısı sorununu çözerseniz rige bağlayıp kullanabilirsiniz.
teşekkür ederim, ben de bu şekilde olacağını düşündüm.

Geri
Yukarı