Kara Harp için kaç puan gerekli?

ramsteinn

Decapat
Makaleler
1
Selam. Seneye MSÜ sınavına gireceğim ve bu sınavda kara harp okuluna kazanmak için kaç puan alman gerek olduğunu taban puana bakarak anlıyorum fakat fakat kara Harp'i kazanmak için TYT ve AYT'de kaç puan almalıyız, taban puan kaç? Bunu hiçbir yerde bulamadım bilgisi olan var mıdır?

Selam. Seneye MSÜ sınavına gireceğim ve bu sınavda kara harp okuluna kazanmak için kaç puan alman gerek olduğunu taban puana bakarak anlıyorum fakat fakat kara Harp'i kazanmak için TYT ve AYT'de kaç puan almalıyız, taban puan kaç? Bunu hiçbir yerde bulamadım bilgisi olan var mıdır?

En son MSÜ puanı 311'di Allah nasip etsin bende çok istiyorum.

IMG_20240307_181526_144.jpg

Selam, seneye MSÜ sınavına gireceğim. MSÜ sınavında kara harp için taban puan yazıyor fakat, TYT ve AYT'de kaç puan almalıyız, taban puan kaç? Bunu hiçbir yerde bulamadım bilgisi olan var mıdır?

En son MSÜ puanı 311'di Allah nasip etsin bende çok istiyorum.

MSÜ taban puanını ben de biliyorum da AYT TYT'deki taban puan hiçbir yerde yok.

Hocam burda MSÜ sınavının puanları var ben Tyt ve Ayt yi soruyorum

---
MSÜ taban puanını ben de biliyorum da AYT TYT'deki taban puan hiçbir yerde yok.

Hocam burda MSÜ sınavının puanları var ben Tyt ve Ayt yi soruyorum
Hocam ikisinin karışımı ile tercih yapıyorsunuz, örnek veriyorum fizik sıralamalarına baktığınızda sadece sayısal puanı görürsünüz buda öyle sadece msü sınavının puanı ile tercih yapamazsınız.

---

Hocam ikisinin karışımı ile tercih yapıyorsunuz, örnek veriyorum fizik sıralamalarına baktığınızda sadece sayısal puanı görürsünüz bu da öyle sadece MSÜ sınavının puanı ile tercih yapamazsınız.

Anladım hocam bende oraya MSÜ sınavının taban puanını yazmışlar sandım hem TYT AYT hem MSÜ olduğunu şimdi kavradım.

Anladım hocam bende oraya MSÜ sınavının taban puanını yazmışlar sandım hem TYT AYT hem MSÜ olduğunu şimdi kavradım.

Hocam girdiğimiz sınav Milli Savunma Üniversitesine giriş sınavı onun yanına AYT ekliyoruz oluşan puan ve sıralamaya göre de Milli Savunma Üniversitesi'nden bir bölümü tercih ediyoruz yani benim bildiğim kadarıyla YKS de sadece AYT ye girmen yeterli, TYT ye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı