Kara harp okulu astsubaylık için MSÜ'de kaç net yapılmalı?

Şimdi bizim jandarma subay tanıdığımız vardı kendisi köylerde vardiye vb. görev yapıp ilçede geceleri ani görev olup (mesela uyuşturucu getiren bir X plakalı aracı bekliyor vb. görevleri oluyor) uykusundan kalkıp görev yapma gibi ani durumları varmış ama Astsubay'da öyle durum yokmuş devletin verdiği aracı varmış çaycısı, deftercisi vs. oluyormuş ve subayları falan teftiş ediyormuş kısacası ani görevler dışında çok rahatsız bir meslek değilmiş astsubaylık, subaylıktan kat ve kat daha rahatmış.| ben şimdi bunun için TYT'de 300 civarında puan almam mı gerekiyor?
Ve fazladan matematik geometri sınavına girmem gerekiyor dedi gerekli mi?

Görevleri hakkında bilgim yok TYT 500k baraj sıralaması var diye biliyorum kaç puana tekabül ediyor bilmiyorum ekstradan matematik geometri gibi bir sınav yok ki.

Görevleri hakkında bilgim yok TYT 500k baraj sıralaması var diye biliyorum kaç puana tekabül ediyor bilmiyorum ekstradan matematik geometri gibi bir sınav yok ki.

O herhalde subaylıktan astsubaylığa geçmek için giriyor dediğim tanıdık subay.

Jandarma astsubaylık MSÜ'den oluyor diye biliyorum fakat MSÜ TYT AYT hepsine girdim, ama TYT AYT ortalamam güzel geldi diyelim ben MSÜ okumayacağım normal üniversiteye gideceğim diye bir şey yok mu?
Hocam gidebilirsin ama kesin kayıt için arandıktan sonra vazgeçemezsin. İkisine de aynı anda tercih yaparsın, normal üniversitedeki kaydını dondurursun; baktın yapamıyosun paranı öder ayrılır, kaydını açtırıp devam edersin.

Şimdi bizim jandarma subay tanıdığımız vardı kendisi köylerde vardiye vb. görev yapıp ilçede geceleri ani görev olup (mesela uyuşturucu getiren bir X plakalı aracı bekliyor vb. görevleri oluyor) uykusundan kalkıp görev yapma gibi ani durumları varmış ama Astsubay'da öyle durum yokmuş devletin verdiği aracı varmış çaycısı, deftercisi vs. oluyormuş ve subayları falan teftiş ediyormuş kısacası ani görevler dışında çok rahatsız bir meslek değilmiş astsubaylık, subaylıktan kat ve kat daha rahatmış.| ben şimdi bunun için TYT'de 300 civarında puan almam mı gerekiyor?
Ve fazladan matematik geometri sınavına girmem gerekiyor dedi gerekli mi?
knk evet jandarma milli savunma bakanlığına bağlı kurumlara göre çok rahat msü girmene gerek yok jandarma için. jandarma subaylığı için jsga gideceksin. astsubaylık içinde içişleri bakanlığına bağlı bölümler jandarma oluyor.

Geri
Yukarı