Karanlıktan korkuyorum

Merhaba. Karanlıktan bayağı korkuyorum. En son şu dizi-film öneren kanallardan birinin korku filmi önerisi görmüşdüm. 18 yaşına geldiğinde ailesi ona bir sırrı anlatıyor işte bir yaratık var ölüme ne kadar yakınsan sana yaklaşıyor falan. Ama onun sıfatını gördüğümden beri her karanlığa girdiğimde onun yüzü aklıma geliyor aklıma geliyor. Bir de tam kapıdan çıkacakken şu korku filmlerinde olur ya biri arkadan yakalar adamı, aha o sahneyi yaşayacağımı düşünüyorum. Korkusunu yene bilmiş arkadaşlar ne önerirsiniz?

Hocam benim yıllardır kullandıgım teknigim var. WC'den gelirken sanki elinde kesici bir alet varmış gibi düşün öyle yürü. Bende bir ara korku filmi izlemiştim acayip korkuyordum karanlıktan bu teknik sayesinde 2 3 günde düzeldi ormanda bile yürürüm.

Merhaba. Karanlıktan bayağı korkuyorum. En son şu dizi-film öneren kanallardan birinin korku filmi önerisi görmüşdüm. 18 yaşına geldiğinde ailesi ona bir sırrı anlatıyor işte bir yaratık var ölüme ne kadar yakınsan sana yaklaşıyor falan. Ama onun sıfatını gördüğümden beri her karanlığa girdiğimde onun yüzü aklıma geliyor aklıma geliyor. Bir de tam kapıdan çıkacakken şu korku filmlerinde olur ya biri arkadan yakalar adamı, aha o sahneyi yaşayacağımı düşünüyorum. Korkusunu yene bilmiş arkadaşlar ne önerirsiniz?

Bol bol maruz kalarak yenebilirsin herhalde. Şahsen, önceden intihar edecek duruma gelmiş insanım fakat cesaret edemiyordum. Sonradan şunu fark ettim "bu dünyada ölümden de korkmuyorsam, beni korkutacak bir şey kalmadı sanırım" mantığı ile şu hayatta artık sayılı şey beni korkutuyor.

Karanlığa olabildiğince maruz kalıp bunu aşabilirsiniz. Başka hiçbir yönteme inanmıyorum ben. Bir korkuyu yenmenin tek yolu ona sürekli sürekli maruz kalmak. Bir süre sonra beyin artık alıştığı için onu bir tehdit olarak görmüyor.

Gece evde tek olduğunuz bir gün tüm ışıkları ve perdeleri kapatın. Evin karanlık bölümlerini turlayın hep. En korktuğunuz, en karanlık bölümlerine hep gidin. Eğer aşırı korkuyorsanız ilk başlarda kolay zorluk seviyesinde başlayıp Mehter Marşı açarak gezebilirsiniz evi. Daha sonra daha düşük tonlu bir müzik, daha da sakin bir müzik. Sonra hiç müzik olmadan gezmek. En son en zor moda geçince ise korku müziği açıp evin etrafında gezmek. Bu şekilde zamanla karanlığa alışılmış olur :D

Karanlığa olabildiğince maruz kalıp bunu aşabilirsiniz. Başka hiçbir yönteme inanmıyorum ben. Bir korkuyu yenmenin tek yolu ona sürekli sürekli maruz kalmak. Bir süre sonra beyin artık alıştığı için onu bir tehdit olarak görmüyor.

Gece evde tek olduğunuz bir gün tüm ışıkları ve perdeleri kapatın. Evin karanlık bölümlerini turlayın hep. En korktuğunuz, en karanlık bölümlerine hep gidin. Eğer aşırı korkuyorsanız ilk başlarda kolay zorluk seviyesinde başlayıp mehter marşı açarak gezebilirsiniz evi. Daha sonra daha düşük tonlu bir müzik, daha da sakin bir müzik. Sonra hiç müzik olmadan gezmek. En son en zor moda geçince ise korku müziği açıp evin etrafında gezmek. Bu şekilde zamanla karanlığa alışılmış olur :D

Galiba "very easy" modda başlamam lazım. Evde insan olunca bile karanlık odaya girince korkuyorum. ;)

Geri
Yukarı