Kardeşim çok şımarık

11 aslında böyle davranışlar için büyük bir yaş o yaşlarda neyin iyi neyin kötü olduğunu bilmesi lazım.
Hocam babam elini çekti anam hep telefonu verdi şımardı işte. Ya benim bir korkum vardı bunu çok şımarttılar.

Ben bunu 1 sene dövmedim böyle şımardı. Sen bana emir veremezsin döverim ver telefonu diyor yazarken bile gıcıklanıyorum.
Siz kaç yaşındasınız da böyle davranabiliyor? Travma bırakacak şeyler yapmayın çocuğa en azından 21 gün onu telefondan falan uzak tutun. 30 günde olabilir ona iyi aktiviteler yaptırın zaten ondan sonra onu rutin olarak yapmaya başlar. Xioami kullanıyorsunuz bildiğim kadarıyla gizli uygulamalar diye bir bölüm var oraya atarsanız youtube'yi bulamaz.

Bunun için bir uzmandan yardım almalısınız aile terapisti vs. iyi olabilir abisi olarak senin de sorumlulukların var illaki ama en önemlisi anne baba faktörü tüm bu yaşadıklarınızın altında kardeşinin ekran bağımlılığı olabilir kötü etki yapıyor

Bu tavır uyarı ile filan düzelecek gibi değil. Sağlam bir dayağı hak ediyor kardeşin.
O zaman ben diyeyim anneme bunu hep döveceksin telefonu vermeyeceksin yazısı varsa yazıp hemen verecek. Israr ederse vur dayağı. Peki TV'ye ne yapayım? Babam bazen bakıyor çünkü.

O zaman ben diyeyim anneme bunu hep döveceksin telefonu vermeyeceksin yazısı varsa yazıp hemen verecek. Israr ederse vur dayağı. Peki TV'ye ne yapayım? Babam bazen bakıyor çünkü.
Siz kaç yaşındasınız da böyle davranabiliyor? Travma bırakacak şeyler yapmayın çocuğa en azından 21 gün onu telefondan falan uzak tutun. 30 günde olabilir ona iyi aktiviteler yaptırın zaten ondan sonra onu rutin olarak yapmaya başlar. Xioami kullanıyorsunuz bildiğim kadarıyla gizli uygulamalar diye bir bölüm var oraya atarsanız youtube'yi bulamaz.
Annem çok şımartmış.
TV hakkında aklıma pek bir şey gelmedi vallahi.

Annem çok şımartmış.

Hocam o kadar küçük değil ya YT'de shorts izliyor.
Hocam siz 29 yaşındaysanız bu çocuk cidden çok şımarık.

Geri
Yukarı