Kargo teslim edilemedi

Diss2ready

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, pazartesi günü internet üzerinden toplu alışveriş yaptım. Kedimin mamaları, ihtiyacım olan bir kaç parça eşya vs. 500 TL civarında tuttu. 2.5 günde başka ilçedeki yurtiçi kargo şubesine geldi kargo. Bizim burada şubesi bulunmuyordu. Saat 11 gibi kargo şubede gözükürken saat 12 de kargo teslim edilemedi oldu.

"Teslim edilemedi. Alıcının kapalı/teslim alma saati sınırlı olmasından dolayı adresinde ulaşılamamıştır."

İş yeri adresi veriliydi, tüm gün oradayız. Bir kere bile uğrayan olmadı. Adamları aradık dağıtım yapan arkadaş, tam kapanma olduğu için kapalı sandık sizi dedi. Oysa kapalı falan değildik o gün. Hiç gelip bakmaya zahmet bile etmeden ulaşamadık size diyorlar. Neyse dedi ki haftasonu giriyor araya pazartesi getireceğiz dedi. Bugün pazartesi hala ses seda yok. Saat 3 olunca arayayım dedim, dedi ki bugün ben çalışmıyorum başka arkadaş çalışıyor. O da şubede unutmuş. Yarın getireceğim, benim günüm dedi.

Sitelerinde 3 gün içinde alınmazsa satıcıya geri gönderilir yazıyor. Bugün tam da 3 gün oluyor. Adama sordum onu da, dedi ki "Evet, teslim alınmazsa 3 gün içinde iade ediliyor dedi." Bir de sakin sakin söylüyor. Tam kapanma var çıkıp alamıyorum, getireceğiz diyorsunuz geciktiriyorsunuz. Sonra alınmazsa iade edilir diyorsunuz. Başıma ilk defa böyle bir şey geldi, ne olacak iade mi ediliyor şimdi? O kadar indirimde aldım ürünleri. Kedimin maması bitti pazartesi gelecek diye tavuk falan aldım geçici süreliğine doysun biraz diye, hala gelmedi. Bir de iade edilirse kaç gün daha bekleyeceğiz kim bilir, kargo onlara ulaşacak. Para iadesi yapılacak, geri sipariş vermek gerecek. Onun da elime ulaşma süresi...

İade edilip edilmediğini nasıl öğrenebilirim? Bir de bu 3 gün içinde iade verilmesine haftasonu dahil mi, pek bilgim yok sizin başınıza geldi mi hiç böyle bir olay?

Yeni konular

Geri
Yukarı