Kargoda olan ürünü geri iptal edebilirler mi?

soil02

Hectopat
Selamünaleyküm.
Ben 4 gün önce vatandan monitör sipariş verdim. Ben sipariş verdiğimde monitör 2950TL'di şu an aynısı 4500TL olmuş ve kargom şu an yolda kargo şirketindeyken geri iptal edebilirler mi? 1/2 tane internette buna benzer olay yaşandığını okudum şu an e faturam var. Aldığıma dair eğer öyle bir sıkıntı yaşarsam tüketici haklarında şikayetçi olabilir miyim?

Son düzenleme:
Selamünaleyküm.
Ben 4 gün önce vatandan monitör sipariş verdim. Ben sipariş verdiğimde monitör 2950TL'di şu an aynısı 4500TL olmuş ve kargom şu an yolda kargo şirketindeyken geri iptal edebilirler mi? 1/2 tane internette buna benzer olay yaşandığını okudum şu an e faturam var. Taksit ile aldığıma dair eğer öyle bir sıkıntı yaşarsam tüketici haklarında şikayetçi olabilir miyim?
Sanmıyorum, almışsınız bir kere.

Selamünaleyküm.
Ben 4 gün önce vatandan monitör sipariş verdim. Ben sipariş verdiğimde monitör 2950TL'di şu an aynısı 4500TL olmuş ve kargom şu an yolda kargo şirketindeyken geri iptal edebilirler mi? 1/2 tane internette buna benzer olay yaşandığını okudum şu an e faturam var. Taksit ile aldığıma dair eğer öyle bir sıkıntı yaşarsam tüketici haklarında şikayetçi olabilir miyim?

Edemezler hocam elinizde fatura var.
Rahat olun.

Bal gibi de iptal ediyorlar. Hukuksal boyutu nedir bilmiyorum ama 2018 yılında sanırım 8K fiyata satılması gereken laptop modelini 800 TL'ye satan firma fatura olduğu halde müşterilere para iadesi yapmak zorunda kaldı. THH'ye başvuranlar da eli boş döndü. Kargoyu geri çevirip çevirmemeleri durumuna bağlı olarak isterse iptal edip size paranızı iade ediyor firma.

Anormal olanı anlayamadım. Fiyat yanlış girilmesi sonucu çok saçma bir fiyata satılmamış ki. İndirim ile almışsınız ürünü. 7-8K'lık monitörlerin 4-5K'ya düştüğü oluyor yeri geliyor. İptal edilme olayı, yukarıda anlatılan 800 - 8000 TL muhabbetiyle olur anca ki o zaman da kargoya vermezler zaten. Fiyatın yanlış yazılması sonucu ürünü ucuza kapatmamışsınız, ürünü indirimle almışsınız siz.

Yeni konular

Geri
Yukarı