Karıncalar nasıl uzaklaştırılır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Odamda çok karınca dolaşmaya başladı. Sanırım sirkeydi bilmiyorum ama işe yarıyormuş gelmelerini engelliyormuş sanırım. Akvaryumların var ve nedense hepsi oraya gidiyor, suya giriyorlar sonra ölüyorlar bu da suyun kalitesini bozuyor ve kötü görüntü oluşturuyor. Karıncaları nasıl uzaklaştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Odamda çok karınca dolaşmaya başladı. Sanırım sirkeydi bilmiyorum ama işe yarıyormuş gelmelerini engelliyormuş sanırım. Akvaryumların var ve nedense hepsi oraya gidiyor, suya giriyorlar sonra ölüyorlar bu da suyun kalitesini bozuyor ve kötü görüntü oluşturuyor. Karıncaları nasıl uzaklaştırabilirim?
Böcek ilacı işe yarıyor. Bizim evde baya vardı. Onu sıktıktan sonra gelmiyorlar hiç.

Geldiği kısımlara sirke - naftalin - nane - sarmısak gibi ağır kokuları olan doğal uzaklaştırıcıları deneyebilirsiniz. Bir de karınca gibi canlılar daha çok şeker vb ürünlerin yerlere dökülmesi veya kapaklarının açık kalması sebebi ile gelirler. Belirli dönemlerde birçok böcek gibi kolonideki kraliçe sayısı artması ile bazen rüzgarın itmesi ile de evlerin içine de girip buldukları oyuklarda yuva yaparlar.

Allah için bişe önerin oda Çernobile döndü atmadığım kimyasal kalmadı hayvanlara bana mısın demediler. Odamda günde 1 bilemedin 2 kez yemek yiyorum sonra kolonya ile siliyorum ama gitmiyorlar. Odayı paspaslıyorum koku beni rahatsız ediyor elemanlar hala dibinde dolanıyorlar. Demin azıcık ilaç ektik bazıları öldü bazıları yanından yürüdü geçti. En son af dileyecem belki beni himayeleri altına alırlar.

Allah için bişe önerin oda Çernobile döndü atmadığım kimyasal kalmadı hayvanlara bana mısın demediler. Odamda günde 1 bilemedin 2 kez yemek yiyorum sonra kolonya ile siliyorum ama gitmiyorlar. Odayı paspaslıyorum koku beni rahatsız ediyor elemanlar hala dibinde dolanıyorlar. Demin azıcık ilaç ektik bazıları öldü bazıları yanından yürüdü geçti. En son af dileyecem belki beni himayeleri altına alırlar.
Bide öldürmek günah aga ama rahatsız oluyorum evin heryerindeler engel olunmuyor.

Bide öldürmek günah aga ama rahatsız oluyorum evin heryerindeler engel olunmuyor.
Eğer günahsa ve cehennem gerçekse şuanda en önden first class biletimi aldım. Cami diktirsem bu fark kapanmaz daha da. 200 tane öldürmüşümdür rahat. Masaya kolonya döküyorum sonra gene geliyorlar. Dolabıma bile girmişler. Vallahi delirecem. Odayı yakacam en son.

Geri
Yukarı