Karşı kafenin masasını kırdım

ay1kan

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx 6600 İ7 9700F H310M PRO VDH PLUS 16 GB Ram 240 GB SSD 2 TB Harddisk
Selam arkadaşlar, dün okulun önünde 4 kişi karşı kafede otururken ben bir hata yaptım ve masayla biraz oynadım, ve masa kırıldı fakat inanin masanın hemen kıralacağını düşünmedim azıcık sağlamdır zannettim. Şimdi kadın benden masanın parasını istiyor bende o kadar para yok. Diyor parayı bugün getirmezsen kamera kayıtlarıyla giderim diyor gerekli yerlere. Sizce ben o masayı alsam bir şekilde tamir etsem kabul eder mi çünkü kadının istediği kadar param yok elimde veremem. Zaten yanlışlıkla yaptım o an düşünemedim. Kadınada söyledim abla yanlışlıkla oldu falan diye ama kadın parasını istiyor. Anneme anlattım bu olayı dedi gidelim görelim masayı alalım tamir ettirelim geri verelim tamir masraflarını biz karşılayalım olsun bitsin. Sizce kadın kabul eder mi? Yoksa bu iş mahkemeye kadar falan gider mi sonuçta alt üstü kıçı kırık 2. el bir masaydı yani.

Selam arkadaşlar, dün okulun önünde 4 kişi karşı kafede otururken ben bir hata yaptım ve masayla biraz oynadım, ve masa kırıldı fakat inanin masanın hemen kıralacağını düşünmedim azıcık sağlamdır zannettim. Şimdi kadın benden masanın parasını istiyor bende o kadar para yok. Diyor parayı bugün getirmezsen kamera kayıtlarıyla giderim diyor gerekli yerlere. Sizce ben o masayı alsam bir şekilde tamir etsem kabul eder mi çünkü kadının istediği kadar param yok elimde veremem. Zaten yanlışlıkla yaptım o an düşünemedim. Kadınada söyledim abla yanlışlıkla oldu falan diye ama kadın parasını istiyor. Anneme anlattım bu olayı dedi gidelim görelim masayı alalım tamir ettirelim geri verelim tamir masraflarını biz karşılayalım olsun bitsin. Sizce kadın kabul eder mi? Yoksa bu iş mahkemeye kadar falan gider mi sonuçta alt üstü kıçı kırık 2. el bir masaydı yani.

Suçlu sensin öncelikle yaptırmanız(kabul ederse) ya almanız gerekli maalesef onu masayı kurcalamadan önce düşünecektiniz.

Parasını istemekte haklı. Benim de masamı kırsan, onun parasını isterim. Dediğiniz gibi sözde "yanlışlıkla" da olsa hasarıyla ilgilenmek zorundasınız.

Ya konuşun anlaşın tamir için veya parasını verin kadına.

Altı üstü kıçı kırık ikinci el bir masayı nasıl kırdıysan parasını da öde bir zahmet. Zaten altı üstü kıçı kırık ikinci el bir masa kaç paradır ki? O kadar paran yoksa da altı üstü kıçı kırık ikinci el bir masayı kırmadan önce düşünecektin. Sonuç olarak altı üstü kıçı kırık ikinci el bir masa yani.

Hatanı kabul et git konuş keyfi isterse tamir edersin istemezse de ödemek zorundasın. İnsanların mallarına zarar verip 'altı üstü kıçı kırık' gibi ifadeler kullanma kardeşim olmaz böyle. Kimse parayı ağaçtan toplamıyor herkes gece gündüz çalışıyor. Paran yoksa git bi yarım gün işe gir çıkarırsın masa parasını. Sorumsuzluk sende tabii yanlışlıkla olmuştur ama yapacak bişey yok oldu bir kere ve üstlenmek zorundasın. Gidip anneni vs. aileni de karıştırıp kendi sorumsuzluklarına alet etme bu sana ders olsun kendi hatanı kendin çöz bi yarım gün çalışmak o kadar zor değil emin ol. Her şey gönlünce olsun.

Hatanı kabul et git konuş keyfi isterse tamir edersin istemezse de ödemek zorundasın. İnsanların mallarına zarar verip 'altı üstü kıçı kırık' gibi ifadeler kullanma kardeşim olmaz böyle. Kimse parayı ağaçtan toplamıyor herkes gece gündüz çalışıyor. Paran yoksa git bir yarım gün işe gir çıkarırsın masa parasını. Sorumsuzluk sende tabii yanlışlıkla olmuştur ama yapacak bir şey yok oldu bir kere ve üstlenmek zorundasın. Gidip anneni vs. aileni de karıştırıp kendi sorumsuzluklarına alet etme bu sana ders olsun kendi hatanı kendin çöz bir yarım gün çalışmak o kadar zor değil emin ol. Her şey gönlünce olsun.

Masalar şu an 10kdan başlıyor hocam 1 ay çalışacak 🤣🤣
Parasını her halükarda vereceksin ki vermezsen ve olay mahkemeye giderse. Gecikme dolayısıyla daha fazla para vermen de gerekebilir.

Masanın parasını değil de adını modelini öğrenin aynısını bulup alın. O sizden fazla para istemiştir. Aynsını daha ucuza alıp verirsiniz.

Masalar şu an 10kdan başlıyor hocam 1 ay çalışacak 🤣🤣

Ya yok abi ya masa öyle restoran masası değil ev masası gibi ufak bir şey abla 800 TL istiyor ama benim günlük harçlığım 40 TL zaten. Ayrıca masa daha önce böyle oturduğumuzda kırılacak gibi olmuştu ama kırılmamıştı. Hatamı kabul ediyorum zaten. Tek korkum mahkemeye falan gider mi bir masa yüzünden.

Ya yok abi ya masa öyle restoran masası değil ev masası gibi ufak bir şey abla 800 TL istiyor ama benim günlük harçlığım 40 TL zaten. Ayrıca masa daha önce böyle oturduğumuzda kırılacak gibi olmuştu ama kırılmamıştı. Hatamı kabul ediyorum zaten. Tek korkum mahkemeye falan gider mi bir masa yüzünden.

Ona bağlı tabii ama ben 20TL için mahkemeye giden tanıyorum.

Yaptığınız hatayı telafi ederseniz mahkemeye kadar gitmez.

Geri
Yukarı