Kasa açılıyor ama ekran gelmiyor

Herkese selam. Bu sorunu hala çözemedim kasa çalışıyor ama ekranda görüntü yok. Bir de güç tuşu ışığı yanmıyor.

Monitöründe herhangi bir sorun var mı? HDMI veya DisplayPort (hangisini kullanıyorsan) kablonu tak çıkar bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1714562015556.png

Şaka bir yana HDMI veya DisplayPort kablosu hangisini kullanıyorsanız onda bir problem olabilir.

Power Supply -anakart takılan kablolarını kontrol et fakat biliyorsan yoksa kurcalama. Ekran kartı işlemci de sorun olmaz kolay kolay fakat yanlış bir işlem de işlemci kapanır görüntü gelmez. AMD Intel fark etmez. Ekran kartını deneyebilirsin. Söküp.
Monitör TV varsa. Saygılar.

PC'yi kapatıp RAM'i çıkart, RAM takılı değilken PC'yi aç birkaç dakika sonra kapat ve RAM'i takıp açmayı dene.

Herkese selam. Bu sorunu hala çözemedim kasa çalışıyor ama ekranda görüntü yok. Bir de güç tuşu ışığı yanmıyor.

İşlemci yerine oturmamış olabilir mi çünkü hiç bilgi vermeden PC açılmıyor yazmışsınız hocam.

Monitöründe herhangi bir sorun var mı? HDMI veya DisplayPort (hangisini kullanıyorsan) kablonu tak çıkar bakalım.
Onuda yaptım olmadı

PC'yi kapatıp RAM'i çıkart, RAM takılı değilken PC'yi aç birkaç dakika sonra kapat ve RAM'i takıp açmayı dene.
Bunu denicem

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı