Kasa bir anda güç kesti ve açılmadı

Müco bey

Decipat
Makaleler
2
Yer
Ankara, göksu
Arkadaşlar merhaba. Dün akşam yaklaşık 3 saat misafirim ile çift kol oyun oynadık. Bu arada PC TV'ye bağlı olduğu için onun üçlüsündeydi. Fakat misafirimi uğurladığımda üçlü masaya kadar uzanmadığı için üçlüye üçlü takarak uzattım. Yaklaşık yarım saat boşta çalıştıktan sonra oyuna girdim. Anormal sıcaklıklar vs yoktu.

Oyun oynarken bir anda kasa kapandı, açılmadı. (yanık kokusu vs almadım, PSU soğuktu) sonra problemin üçlüye üçlü takmaktan olduğunu düşünüp normal prize taktım, fayda etmedi. Statik boşaltmaya vs çalıştım, yine faydası olmadı. BIOS pili sök-tak yaptım değişen olmadı, komple uzaya geçtim hiçbir şekilde güç alamadım.

Şimdi birkaç soru soracağım.
1. deneyebileceğim PSU, ödünç verecek birisi yok. Sıfır PSU almak tek çare. Eğer sıfır PSU ile tepki alamazsam ne yapacağım.
2. bilgisayarcı konusunda güvenebileceğim biri yok maalesef. Keklerler diye götürmek istemiyorum, götürmeli miyim?

PSU zaten araştırdığım kadarıyla kronik sorunları olan bir modelmiş. Yük altında coil whine yapıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu tam olarak bilmiyoruz o yüzden sorun şurdadır demek bence doğru olmaz. Bilgisayarcı konusunda yapabileceğiniz tek şey konumunuzun etrafında yorumları ve müşteri memnuniyeti güzel olan bir bilgisayarcıya götürmek olacaktır.
Haritalar üzerinden yorumlara veya puanlara bakabilirsiniz. Veya Armut üzerinden de puanlara bakabilirsiniz. Onun dışında benim aklıma başka bir şey gelmedi şuanlık.

Sorunu tam olarak bilmiyoruz o yüzden sorun şurdadır demek bence doğru olmaz. Bilgisayarcı konusunda yapabileceğiniz tek şey konumunuzun etrafında yorumları ve müşteri memnuniyeti güzel olan bir bilgisayarcıya götürmek olacaktır.
Haritalar üzerinden yorumlara veya puanlara bakabilirsiniz. Veya Armut üzerinden de puanlara bakabilirsiniz. Onun dışında benim aklıma başka bir şey gelmedi şuanlık.
Sıfır MSI MAG A650BN aldım. önceki psu'nun sıkıntısı olduğu kesin. ama yine topladım ve anakart güç almadı. :(

Sıfır MSI MAG A650BN aldım. önceki psu'nun sıkıntısı olduğu kesin. ama yine topladım ve anakart güç almadı. :(
Sıfır PSU'da da güç almadıysa sorun başka bir şey olabilir. Anakart arızalı da olabilir. Bunu en iyi işin ehli birine götürüp baktırmak olacak. Sıfır PSU elinizde kalsın onu kullanırsınız tamir olduktan sonra.

Yapacak bir şey yok elektronik aletlerin ne zaman fişinin çekeceğini bilemeyiz o yüzden canınızı sıkmayın.

Geri
Yukarı