Kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor

sıradanadam

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açmak için power tuşuna basıyorum bilgisayar başladıktan bazen bir kaç saniye bazende 20 30 saniye sonra güç ışığı sönüyor ve bilgisayar açılmıyor. Garip olan durum ise power ve işlemci fanı dönmeye devam ediyor. Ekran kartı ( bugün aldım ekran kartını ) duruyor eski ekran kartımı taktım sonuç aynı bilgisayarımda eski bir sistem değil. Yeni toparladım her şeyini ama sürekli bir aksilik oluyor. Anlam veremiyorum artık bu seferki sorunum nedir ? Acaba yani bir bilgisayar açıldıktan kısa bir süre sonra neden kapanır ? Bu arada önceleri anakartta elektrik kontrolü ( tornavida ile ) yaptığımda var gözüküyordu şuan gözükmüyor. Parçalar sıfır yeni aldım ama 1 ay gibi kısa bir sürede bozulduğunu düşünmek istemiyorum.
  • Anakart : MSI A68HM-E33 V2
  • İşlemci : AMD Athlon X4 840
  • RAM : 6 GB
  • Ekran kartı : Sapphire AMD radeon R7 240 2 GB 128 bit
  • PSU: Everest GX400A Real-400W peak 460W 80 Plus Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı PSU ile deneyin. Buraya "PSU:Everest" diye yazarsanız yağdırırlar. ;)
Doğrudur, "EVEREST" Sisteminiz kaç watt tüketiyor? Bu arada benim bildiğim Everest 80 Plus sertifikası yok. Alırken keşke sorsaydınız güç kaynağını bilgisayarın sinir sistemi resmen güç kaynağı her şeyin yanmasına sebep olabilecek güç kaynagı Everest.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı