Kasa Çalışıyor Ama Görüntü Gelmiyor

Berken ATAŞÇI

Kilopat
Yer
Burada
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım son birkaç gündür açılmıyor. Açma tuşuna basıyorum kasa çalışıyor, ekranda uyku moduna geçiliyor diyor. Bazı arkadaşlarıma sordum statiktendir dediler, RAM'in sarı yerini demire sürttüm, kabloları sök kontrol kalemiyle vs vs. sonuç olarak dediklerini yaptım. Bilgisayar yine de çalışmadı, bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Anakartınızın üzerindeki BIOS pilini çıkartıp 30 saniye bekleyip geri takın. Belki işe yarar internette nasıl yapılacağına dair videolar var.

Ekran kartını kontrol ettiniz mi ?

Merhabalar, bilgisayarım son birkaç gündür açılmıyor. Açma tuşuna basıyorum kasa çalışıyor, ekranda uyku moduna geçiliyor diyor. Bazı arkadaşlarıma sordum statiktendir dediler, RAM'in sarı yerini demire sürttüm, kabloları sök kontrol kalemiyle vs vs. sonuç olarak dediklerini yaptım. Bilgisayar yine de çalışmadı, bilen varsa yardımcı olabilir mi?
O sarı yerler pin oluyor yapmayınız bir daha sakın tehlikeli pinleri kırarsınız.

Son düzenleme:
Böyle kafasına göre oluyorsa ben statik elektrik derim elektriği boşaltmak için kasaya gelen tüm kabloları sökün fişi çekin bios pilini sökün güç düğmesine 5 10 saniye basılı tutun. Bu işlem sonunda açılırsa eğer bilgisayarınızı kapattığınızda ekranı da fişten çekin

Böyle kafasına göre oluyorsa ben statik elektrik derim elektriği boşaltmak için kasaya gelen tüm kabloları sökün fişi çekin bios pilini sökün güç düğmesine 5 10 saniye basılı tutun. Bu işlem sonunda açılırsa eğer bilgisayarınızı kapattığınızda ekranı da fişten çekin
Ekranı fişten çekin kısmını anlamadım
? RAM'e neden öyle bir şey yaptınki benim bildiğim o yöntem RAM'in uçları silgi ile silinir sizinki bir değişik olmuş.
Anladım silgiyi denicrm bilmrdiğimizden araştırdım bir arkadaşım öule dedi statik enerjiyi alsın diyr

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı