Kasa çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Shanz

Centipat
Daha fazla  
Anakart DDR2 ekran kartı GDDR5 olduğu için uyumsuzluk yapar mı? Bana GDDR5 ekran kartının en düşük DDR4 anakart desteklediği söylendi. Ekran kartım RX550 4 GB.
Anakart arızalı olmasına rağmen RAM'ler döner mi?

Kasa çalışmasına rağmen ekran gelmiyor ve olabilecek her şeyi denedim. Ekran kartını yeni aldım. 2. el olmasına rağmen test ederek aldım. Arkadaşın bilgisayarında açılıyordu ve ekran kartını okuyordu. Kısacası sorun ekran kartında değil. Daha sonra anakartın DDR2 ekran kartının da GDDR5 olduğunu fark ettim bu yüzden yeni anakart almaya karar verdim. DDR2 çalışmayan anakartın RAM'lerini sattım. Çalışıyorlardı yani sorun RAM'lerde de değildi. PSU'nun arızalanma durumunu sorduğumda PSU arızalansa fanlara güç gelmez dendi.

Bilmek istediğim tek şey GDDR5 ekran kartının DDR2 anakart destekleyip desteklemeyeceği ve ekran vermeme sorununun anakarttan dolayı oluşabilip oluşamayacağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Shanz tam olarak anlatmaya çalıştığınız içeriği anlamadım ama anakart arızalıysa zaten görüntü gelmemesi muhtemel bir durum.

Bende anakartın çalışmadığını düşünerek yeni anakart ve işlemci almaya karar verdim fakat bilmek istediğim bir şey var GDDR5 ekran kartı DDR2 anakartla uyumsuzluk yapar mı?

Bende anakartın çalışmadığını düşünerek yeni anakart ve işlemci almaya karar verdim fakat bilmek istediğim bir şey var GDDR5 ekran kartı DDR2 anakartla uyumsuzluk yapar mı?

Yapmaz, Ekran Kartı GDDR'ı ekran kartının VRAM'lerinin DDR neslini ifade eder.

Yapsa zaten insanlar 4790K gibi işlemcileri alıp 1650 gibi kartlar ile kullanmazdı.

Yapmaz, ekran kartı GDDR'ı ekran kartının VRAM'lerinin DDR neslini ifade eder.

Yapsa zaten insanlar 4790k gibi işlemcileri alıp 1650 gibi kartlar ile kullanmazdı.

Anladım sorun ondan dolayı kaynaklanmıyorsa anakartın RAM slotlarında bir problem olabilir 2-3 güne yeni anakart ve işlemci alacağım zaten test ederek alırım yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı