Kasa fanından gelen garip ses

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımın fanımdan garip bir ses geliyor. Bu bazen PC'yi ilk açtığımda oluyor bazen ise durup dururken her an olabiliyor. Bazen bir bakıyorum PC fanı çok yavaş dönmeye başlamış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses bu şekilde. Neden oluyor?
PC fanı bedava verilmişti sistemin yanında aşırı dandik biliyorum. Babam şu an yeni fan almak falan hayal diyor yani kısa bir çözümü var mı?

Bozulmuş hocam fan. Çözmeyi denemek için fanın ortasındaki etiketi söküp makina yağı uygulayabilirsiniz fakat çözüm sağlamayabilir. Makina yağı çözmezse o fanı iptal edin bence bu şekilde bir soğutma sağlamayacaktır zaten.
Zaten ben bu fanın sağlayacağı soğutmadan şüpheliyim. Ama yine de bozulmasını istemezdim çünkü yeni fan alamam uzun bir süre.

Önde fan yok kasada sadece kasayla beraber gelen 1 tane Gamepower fan var 😅

Dikkat ettim de üst fanların konumları da ters hocam. Üst fanların kasanın dışına üflemesi gerekiyor egzoz görevi görmesi için bu konumda içeri üflüyormuş gibi duruyor. Üstleri iptal edip sağlam olan fanı ön tarafa içeri üfleyecek şekilde monte edebilirsin.

Dikkat ettim de üst fanların konumları da ters hocam. Üst fanların kasanın dışına üflemesi gerekiyor egzoz görevi görmesi için bu konumda içeri üflüyormuş gibi duruyor. Üstleri iptal edip sağlam olan fanı ön tarafa içeri üfleyecek şekilde monte edebilirsin.
Sistemi incehesap'tan 3 yıl önce almıştım 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum. İncehesap sistemi kurup yollamıştı ben hayatımda hiç işlemci fanı, Ram ve ekran kartı dışında bir şeyleri sökmedim. Zor bir işlem mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı