Kasa içi hava akışı nasıl olmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asıl sorun HDD kafesine fan takmak mantıklı mı ? Ekran kartını 3-4 derece dahi düşürür mü ? HDD kafesinde fan kullanan arkadaşlar vs yardımcı olursa sevinirim.
Benim pc kasasında hdd ler için bir fan var elbette ki birkaç derece faydası var kasanın içine taze fava çektiğinden ekran kartına da etkisi var ama 3 4 C yaparmı ona emin değilim

Yardımcı olan herkeze teşekkür ederim son olarak oraya alacağım 2 adet fanı hava akışı serisinden mi ? Basınç serisinden mi satın alayım ? Mantıken basınç almam gerekli çünki ekran kartı yaprakların basınçla gitmesi gerekli.

Basınç modelleri Radyatöre üfleyen fanlar için daha mantıklı tavsiyem AF serisi veya Akasa Viper olacaktır.

Çok fark edeceğini sanmıyorum serinin. 7 fan zaten maksimum seviye ve görüşümce biraz gereksiz. Az ses yapan bir fan almaya bakın. Çünkü 7 fan yüksek ses demek.

Basınç modelleri Radyatöre üfleyen fanlar için daha mantıklı tavsiyem AF serisi veya Akasa Viper olacaktır.
Bunlarında ekran kartındaki aliminyum kanalların arasına hava göndermesini istediğim için sormuştum. Yardımlarınız için sağolun azçok kafamda birşeyler oluştu.

Bunlarında ekran kartındaki aliminyum kanalların arasına hava göndermesini istediğim için sormuştum. Yardımlarınız için sağolun azçok kafamda birşeyler oluştu.
Kasa fanları senin istediğin gibi bir etki yapmaz :D Anladım ben senin derdini ama bu kadar fan fazla bir işe yaramaz birde ekran kartın ne ?

Basınca gerek yok zaten o kadar mesafede o hava basıncını ister istemez kaybedecektir, sen al orta kalite fan rahatına bak çok kafa yorma.

Basınca gerek yok zaten o kadar mesafede o hava basıncını ister istemez kaybedecektir, sen al orta kalite fan rahatına bak çok kafa yorma.

Ekran kartını nekadar soğutsam kardır diye düşünüyor :D şimdi bende isterim ekran kartının arka tarafına 3 tane 3000 d/dk ekran kartının fanı ile eş çalışan fan sistemi :D

Zaten sistemler artık ısınmıyor çok fan fantazi gibi bir şey. 2-3 fan fazlasıyla yeterli.

Bunu görünüş için yapıyorum diyebilirim ekran kartım R9 285 180W TDP değerine sahip yani eski kartlar gibi 250W ile çalışıp kavrulmuyor %100 yükte 3-4 saat test ile 73-74 dereceyi geçmiyor sadece hoşuma gidiyor serin bir sistem diyebiliriz. Çok fan daha çok ses diye birşeyde yok Quiet Edition alıyorum fan kontrolcüsü ile ayarlıyorum zaten yakın zamanda 0.6-0.7ghz kadar O.C yapıcam onada hazırlık oluyor.

-Evet doğrudur fantezi yapıyorum bir nevi :ROFL: Kasamda kırmızı fanlar kırmızı sleeved kablolar vs var ve RAM plakası mavi olduğu için onu bile değiştirmeyi düşünüyorum gün ışığında mavi mavi sırıtıyor çünki.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı