Kasa ve anakart tavsiyesi

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni ekran kartı aldım. EVGA RTX3070 FTW modeli. Bayağı büyük bir modelmiş. Kasaya ucu ucuna sığıyor. Anakartta sıkıntılı oturuyor kart. SATA kablosuna bayağı baskı yaparak taktım. Kullanıyorum ama yine de kasa ve anakartı satıp yeni anakart ve kasa almak istiyorum. Fiyat uygun olursa sevinirim. Kart vs aldım malum para kalmadı. Elimdekileri satıp alacağım. Şu anki kasam MSI MAG M100'a alalı 2 ay oldu. Anakartım Gigabyte B450M S2H mini olan. Aşağıda fotoğrafını paylaşacağım dar olan kısmın. Teşekkürler. Önerilerinizi bekliyorum. Bütçemi şöyle düşünelim. Elimdeki kasayı ve anakartı satıp üstüne 1 1.500 TL koyabilirim :)

Dosya Ekleri

• 20230901_130837.jpg
    20230901_130837.jpg
    235,6 KB · Görüntüleme: 51
Ekran kartı takılı iken fotosu var mi?

Çok büyük bir şey olsun isterseniz de dark dk431'e bakabilirisniz. Kötü yanlarından da bahsedildiği inceleme videosu

MSI MAG FORGE M100A RGB Fan mATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu kasa daha iyi bence.

@GRBreakpoint aslında ikimiz de uygun fiyatlı önerilerde bulunduk ancak biraz daha orta fiyatlı ve anladığım kadarı ile konu sahibi de geniş bir kasa istediği göz önünde bulundurulursa Corsair 4000D Airflow (ancak sadece 2 fanla geliyor) veya içine Arctic lf ii 420'i üst tarfa monte etmeye imkan tanıyan Lian Li Lancool 3 (çok güzel bir kasa ama pahalı) veya phanteks ecliipse g360a (ama genel anlamda üst tarafa kalın AiO'da sıkıntı yaşanabiliyor. İlgili video) [Fansız g360a] kasaları da güzel alternatifler. Sizin başka bir alternatif fikriniz var mı?

Son düzenleme:
@GRBreakpoint aslında ikimiz de uygun fiyatlı önerilerde bulunduk ancak biraz daha orta fiyatlı ve anladığım kadarı ile konu sahibi de geniş bir kasa istediği göz önünde bulundurulursa Corsair 4000D Airflow (ancak sadece 2 fanla geliyor) veya içine Arctic lf ii 420'i üst tarfa monte etmeye imkan tanıyan Lian Li Lancool 3 (çok güzel bir kasa ama pahalı) veya phanteks ecliipse g360a (ama genel anlamda üst tarafa kalın AiO'da sıkıntı yaşanabiliyor. İlgili video) [Fansız g360a] kasaları da güzel alternatifler. Sizin başka bir alternatif fikriniz var mı?
Kasa almayı yaklaşık 3 aydır düşünüyordum. 420mm aioya ihtiyacım olmayacağını düşünerem ve estetiğini de çok beğendiğim için Lancool 216 satın aldım 1 hafta kadar önce. Önerileiniz çok güzel. Lancool 3'ü ben de düşünmüştüm ama açıkçası gerek görmedim ve Lancool 216'nın da hava akışı çok iyi ve sistemi içine kurmam çok rahat, kablolama çok güzel.

İyi bir 360mm sıvı soğutma sunucu işlemcisi olmadığı zaman her türlü yetecektir diye düşünüyorum.

4000D airflow güzel bir kasa ancak biraz eskidi gibime geliyor. (Eski olması efsane olmasını değiştirmiyor tabii)

Bütçe varsa her türlü geleceğe yatırım olarak lancool 3 (420mm aio da düşünüyorsa) düşünmüyorsa önerilerinizden G360A'da güzel bir model.

Tabii ben kasamı da öneriyorum.

Masam biraz dağınık ama Lancool 216 görselde;

Dosya Ekleri

• IMG_7832.jpeg
    IMG_7832.jpeg
    231,5 KB · Görüntüleme: 20

Pahalı mı Lian Li LANCOOL II'ı RGB şu an en dandik kasalar bile 4000 TL 6 bine böyle kasa almak ileriye dönük alınır 435mm kadar ekran kartı tabii NVIDIA RTX 5000 serisi kartları geniş olabilir ileride.

Yeni konular

Geri
Yukarı