Kasadan ses geliyor PC donuyor

desaparecido9454

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa'nın içinden cııyk diye ses geliyor, pc donuyor hiçbir işlem yapamıyorum. Kasa'nın içini açtım dinledim sesin nerden geldiğini ama tam olarak anlayamadım... Bazen 15 20 saniye sonra kendine geliyor stabil oluyor bazende pc yi kapatıp açmam gerekiyor bu seferde başlangıç ekranında tekrardan aynı ses geliyor kalıyor öylece. Windows 7 de yaşadım windows 8.1'de de aynı sorun var. Bütün driverları kendi sitelerinden yükledim tek tek güncel olanları aynı sorun devam etmekte. Sorun sizce ne olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun Hard Disk'te. ''Hard Disk kafa atıyor'' diye tabir edilir bu olay. Akrabamın bilgisayarında da oldu, direk garantiye gönderdik.

Bilgisayarcıya götürdüm ayar yaptım dedi ertesi gün gittim almaya aynı devam etti. Bios ayarlarına girince bu sorun olmuyor bekledim baya bir ses gelmedi bios da. Sonra bios dan çıktım tekrar başlattım windows u başlatır başlatmaz cıyk diye ses geldi yine. Nerden anlayabilirim tam olarak sorunu ? Hard disk diyorsunuz da.

Dediklerin de zaten Harddisk olduğunu gösteriyor. Bios'da HDD kullanan çok az anakart var, genellikle uyku modunda olur çoğu bilgisayarda. Windows açılırken çalışmaya başlıyor ve ses çıkarıyor.

Anlıyorum. Bilgisayarı daha toplatalı 1.5 yıl oldu. Bu sorunla karşılaşalı 3 ay oldu daha. 2000 yılında aldığım bi pc var onda böyle bir sorun olmamıştı hiç acaba neden kaynaklanıyor olabilir bu hard disk kafa atma olayı ?

Teşekkür ederim yorumların için bir bakayım test edeyim. Diğer arkadaşlar da yorum atıp fikirlerini söyleyebilirler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı