Kasanın hangi parçaları eksik?

Merhaba arkadaşlar, öncelikle hiç bilgisayar donanımından anlamıyorum ancak heves ettim bilgisayarım olmadığı için. Zamanında kardeşime ekran kartı zamanla yedek parçaları) verdiğim kasayı buldum. Bunu düzeltmek istiyorum ama dediğim gibi parçalarından anlamıyorum, neler eksik tam bilmiyorum. Eksik olanları söyleyebilecek var mı? Ve İstanbul'da parçaları taktırabileceğim güvenli bir yeri.
Hocam öncelikle kasayı güzelce temizlemeniz gerekir. Muhtemelen uzun süredir yenilenmemiş olan ekran kartı ve işlemci termal macunu yenilenmeli. Bir de depolama için bir SSD veya HDD almanız gerekecek . Önerim sistemi HDD'de kullanmamanız. Eğer bütçeniz kısıtlıysa 250 GB SSD geri kalan depolama için de bir HDD alabilirsiniz.

Arkadaşlar tekrar rahatsız ediyorum ama ekran kartı var mı? Tam anlamadığım için kusura bakmayın hdd ssd alsam yeterli yani
Bilgisayarınızda ekran kartı var.

Arkadaşlar tekrar rahatsız ediyorum ama ekran kartı var mı? Tam anlamadığım için kusura bakmayın HDD SSD alsam yeterli yani.

Sistemde ekran kartı var bütçe varsa SSD almak iyi olur.

Sistemi daha güzel yapmak için hangi parçaları değiştirmemi önerirsiniz?

Önce sistemin donanımını bilmemiz lazım. Ekran kartının üstündeki etiketi duruyorsa atın bir de fanı çıkarıp işlemcinin macununu silin ve üstünde yazanı atın bakalım. RAM'in üstüdne etiket varsa onu da atın.

@arda361 Anakart yüzünden işlemci konusunda her türlü çıkmaza girersiniz. O nesile ait üst düzey işlemci bulsanız ve alsanız bile maliyetine değmez. Bu konudan dolayı ben pek uğraşmaya değer görmüyorum. Daha iyi yapabilirsiniz ama değmez bence. Kendi çapında daha iyi olur sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı