Kasanın USB girişi kırılınca ne yapılmalı?

mert_ks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:Intel Core i5 12400F, Ekran Kartı:INTEL Arc A750, Ana Kart:ASUS PRIME H610M-R D4 3200MHz DDR4, Ram:GSKILL 8GB Ripjaws V(x2), SSD:MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD, Monitör:Casper 27" Excalibur M.E27FHD-G FHD 1ms Curved 200Hz
Meslek
öğrenci
Bilgisayar kasamın üstündeki USB hub girişinin bir tanesi nedenini bilmediğim bir sebepten dolayı kırılmış, sistem hatası aldıktan sonra yeni fark ettim, hatayı ve USB hub görüntüsünü ekte paylaşacağım ne yapmam gerekiyor bunun tamiri var mı kaça patlar acaba?

Dosya Ekleri

• huubbb.png
    huubbb.png
    10 KB · Görüntüleme: 34
  • porttt.jpg
    porttt.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 32
Pinler kısa devre yapıyor gibi görünüyor. Cihazı bu şekilde kullanmayın.

Eğer bu kasanın önündeki girişlerden biriyse, anakarta bağlantısını sağlayan kabloyu bulup çıkarın, en kısa zamanda da soketin değiştirilmesini sağlayın.

Pinler kısa devre yapıyor gibi görünüyor. Cihazı bu şekilde kullanmayın.

Eğer bu kasanın önündeki girişlerden biriyse, anakarta bağlantısını sağlayan kabloyu bulup çıkarın, en kısa zamanda da soketin değiştirilmesini sağlayın.

Yarın gideceğim ortalama ücreti ne kadar olur bir fikriniz var mı?

Yarın gideceğim ortalama ücreti ne kadar olur bir fikriniz var mı?
Eğer lehimleme deneyiminiz ve el beceriniz varsa uygun USB portunu temin edip kendiniz yenisi ile değiştirebilirsiniz, zor bir işlem değil. Zaten ön panelin PCB'si olduğu için riskli bir işlem de değil. Bilgisayarcı bu işlem için çok komik bir rakam çıkartabilir.

Arkadaşın dediği gibi kolay bir işlem, dişi USB soket dediğin 50 kuruşluk bir parça zaten. Ama bilgisayarcı el emeği deyip güzel bir fiyat da çekebilir.

Çevrenizde lehim yapabilen biri varsa onunla halledebilirsiniz.
teşekkür ederim yarın bir çaresine bakacağım bilgilendirme yaparım ben yine

Eğer lehimleme deneyiminiz ve el beceriniz varsa uygun USB portunu temin edip kendiniz yenisi ile değiştirebilirsiniz, zor bir işlem değil. Zaten ön panelin PCB'si olduğu için riskli bir işlem de değil. Bilgisayarcı bu işlem için çok komik bir rakam çıkartabilir.

Arkadaşın dediği gibi kolay bir işlem, dişi USB soket dediğin 50 kuruşluk bir parça zaten. Ama bilgisayarcı el emeği deyip güzel bir fiyat da çekebilir.

Çevrenizde lehim yapabilen biri varsa onunla halledebilirsiniz.

Arkadaşlar bilgisayarcıya gittim, bu parça bulunmaz USB çoğaltıcı ya da yeni kasa alman gerek dediler birkaç yere sordum ne yapaacağım nereden bulurum parçayı.

Son düzenleme:
İşin kolayına kaçmışlar, ben hala tamir edilebileceğine eminim. En azından o soketin anakartla bağlantısını kestiler mi bari?

O ön yüzdeki girişlerin yerine USB hub da kullanılabilir gerçekten, eğer tamirle uğraşmam derseniz alabilirsiniz. Şunun gibi uzun kablolu bir tane alıp arkaya bağlayabilirsiniz.

İşin kolayına kaçmışlar, ben hala tamir edilebileceğine eminim. En azından o soketin anakartla bağlantısını kestiler mi bari?

O ön yüzdeki girişlerin yerine USB hub da kullanılabilir gerçekten, eğer tamirle uğraşmam derseniz alabilirsiniz. Şunun gibi uzun kablolu bir tane alıp arkaya bağlayabilirsiniz.

Benim şu an fazladan USB ihtiyacım yok zaten ama anakarta bağlantısını da kesmediler bu gerçekten zarar verir mi nasıl keseceğim?

Benim şu an fazladan USB ihtiyacım yok zaten ama anakarta bağlantısını da kesmediler bu gerçekten zarar verir mi nasıl keseceğim?

Aldığınız uyarı, USB'den yüksek güç çekildiğinde gelir. Muhtemelen kırılırken pinler birbirine değmeye başlamış. Kasayı açıp orayı daha net çekerseniz yardımcı olmayı denerim.

Geri
Yukarı